Центр протидії корупції та Юрій Ніколов оголошують набір до Школи аналітиків-розслідувачів
Центр протидії корупції та Юрій Ніколов оголошують набір до Школи аналітиків-розслідувачів
Громадська організація «Центр протидії корупції» (ЦПК) спільно з журналістом, засновником проєкту «Наші гроші» Юрієм Ніколовим оголосили набір студентів до Школи аналітиків-розслідувачів в межах проєкту «Нагляд громадянського суспільства за антикорупційною інфраструктурою та подальше просування антикорупційної реформи». Про це йдеться на сайті «Наших грошей».
«Тренери та запрошені лектори дадуть максимальний кругозір як і де шукати корупційні кейси, як виявляти зв’язки, користуватись відкритими джерелами та різними базами даних. Отримані знання та навички дозволять випускникам подальше працевлаштування у ЗМІ, громадські організації, бізнес-розвідку тощо», — написав головний тренер Школи Юрій Ніколов на власній фейсбук-сторінці.
У коментарі «Детектору медіа» журналіст також розповів, що наразі вже відомі імена трьох штатних тренерок, які регулярно проводитимуть лекції для студентів: керівниця аналітичного департаменту ЦПК Антоніна Волкотруб, колишня журналістка проєкту «Наші гроші» та Bihus.info Марина Ансіфорова та журналістка «Наших грошей» Анна Сорока.
«Також будуть запрошені експерти з вузьких тем. Вони проводитимуть лекції, наприклад, щодо нюансів закупівель комп'ютерів та можливих корупційних моментів у цій сфері, або ж стосовно медичних чи воєнних закупівель. Перелік цих лекторів уточнюється, тому поки не можу сказати, хто саме це буде», — зазначив Ніколов.
За його словами, основною складовою навчання в Школі аналітиків-розслідувачів буде саме практика.
«Лектор викладатиме теорію протягом кількох годин, а далі студенти повноцінно будуть практикуватися, шукати інформацію в Prozorro. Робота зі мною з пошуку корупції триватиме повний робочий день», — розповів журналіст.
Ніколов також наголосив, що до Школи запрошують долучитися саме новачків, студентів або випускників ВНЗ, а не чинних журналістів. На час навчання передбачена стипендія.
Навчання відбуватиметься в Києві впродовж 1-2 місяців. Формат передбачає щоденну повну залученість офлайн 5 днів на тиждень (орієнтовно з 10:00 до 18:00).
Орієнтовна дата початку: травень 2023 року.
Кількість місць обмежена. Автори Школи планують набрати два потоки по 5 студентів на кожному.
Заявки за адресою nedvedchuk@i.ua прийматимуть до 23 квітня.
Проєкт реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI).