У Росії прокуратура вимагає 25 років ув’язнення для журналіста Володимира Кара-Мурзи
У Росії прокуратура вимагає 25 років ув’язнення для журналіста Володимира Кара-Мурзи
Прокуратура Росії вимагає 25 років ув’язнення для опозиційного російського журналіста та політика Володимира Кара-Мурзи. Про це повідомила його адвокатка Марія Ейсмонт, передає «Радіо Свобода».
Вона сказала журналістам біля Московського міського суду, що про таке покарання сторона обвинувачення попросила на закритому судовому засіданні 6 квітня.
За словами адвокатки, 41-річний Кара-Мурза за час ув’язнення схуд на 17 кілограмів.
У довідці з медчастини слідчого ізолятора, яку зачитала суддя на засіданні минулого місяця, йшлося про те, що Кара-Мурзи не може брати участь у судовому засіданні «до закінчення призначеного курсу лікування». Згідно з довідкою, він лікується від полінейропатії, на яку страждає в результаті отруєння.
Нагадаємо, Володимира Кара-Мурзу заарештували у Москві у квітні 2022 року. Проти нього порушили кримінальну справу за звинуваченням у поширенні «фейків» про армію та помістили до слідчого ізолятора. У липні проти нього порушили ще одну кримінальну справу — про роботу «небажаної» організації. А 6 жовтня його звинуватили у державній зраді.
У березні Московський міський суд продовжив арешт Кара-Мурзі до 27 серпня.
Володимир Кара-Мурза не вперше зазнає переслідувань з боку російської влади. За інформацією Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, співробітники ФСБ стежили за журналістом безпосередньо перед тим, як він два рази потрапляв до реанімації внаслідок отруєння невідомою речовиною в 2015 та 2017 роках. Ті ж люди, за версією авторів матеріалу, причетні і до отруєння опозиційного політика Олексія Навального у 2020 році.
Розслідувачі вважають, що отруєння Кара-Мурзи було помстою за те, що він разом з Борисом Нємцовим лобіював ухвалення в США (а потім в Канаді та Євросоюзі) акта Сергія Магнітського, який передбачає санкції проти російських високопосадовців.
У жовтні минулого року російський журналіст і політик Володимир Кара-Мурза отримав Премію імені Гавела з прав людини. Премія відзначає «видатні дії громадянського суспільства на захист прав людини в Європі та за її межами». У Палаці Європи відзнаку замість нього отримала дружина Євгенія.
Фото: «Радіо Свобода»