«Читомо» створило мапу просторів з українськими книжками за кордоном

«Читомо» створило мапу просторів з українськими книжками за кордоном

16 Березня 2023
907
16 Березня 2023
09:09

«Читомо» створило мапу просторів з українськими книжками за кордоном

907
Мапа містить 388 просторів з українськими книгами у 22 країнах світу.
«Читомо» створило мапу просторів з українськими книжками за кордоном
«Читомо» створило мапу просторів з українськими книжками за кордоном

Видання «Читомо» й проєкт LitCentr створили мапу просторів Ukrainian Bookshelves Worldwide з українськими книжками за кордоном.

Мапа містить 388 просторів у 22 країнах світу: Австрія, Бельгія, Греція, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Південна Корея, Португалія, Кіпр, Румунія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія.

Близько 85% українських книжкових полиць створили після 24 лютого 2022 року. 70% із них існують при бібліотеках.

Наразі на сайті можна ознайомитися із мапою полицьтекстом дослідження про їхню діяльність, а також порадником для створення української книжкової полиці та книжковими добірками, якими ви можете наповнити полиці. Результати доступні українською та англійською мовами.

Координаторка дослідження проєкту Поліна Городиська розповіла, що видавництва, бібліотекарі та незалежні ініціативні групи організовують книжкові полиці за кордоном, щоб «допомогти українським дітям-біженцям та їхнім батькам відчути зв’язок із втраченими домівками та далекою батьківщиною».

«Якщо раніше бібліотеки закуповували лише російську книгу, а читачі давно звикли, що українську навіть у відділі «літератури іноземними мовами» годі й шукати — ми віримо, що завдяки волонтерам, громадським об’єднанням та, звісно ж, надзвичайно якісній продукції українських видавництв ця ситуація суттєво змінилась. Українська книжка повинна бути помітною за кордоном», — сказав головна редакторка сайту «Читомо» Оксана Хмельовська.

Проєкт створили за підтримки Українського інституту книги, Української бібліотечної асоціації, Німецької бібліотечної асоціації, Goethe-Institut в Україні та Міністерства закордонних справ України.

Відзначимо, нещодавно до Королівської бібліотеки Данії передали 2 тисячі українських книжок, які будуть розповсюджені серед громадських книгозбірень. 

Фото: Ukrainian Bookshelves Worldwide
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
907
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду