Другий режисер фільму «Будинок зі скалок» Азад Сафаров: Наш фільм став адвокаційним інструментом

Другий режисер фільму «Будинок зі скалок» Азад Сафаров: Наш фільм став адвокаційним інструментом

15 Березня 2023
1212
15 Березня 2023
18:38

Другий режисер фільму «Будинок зі скалок» Азад Сафаров: Наш фільм став адвокаційним інструментом

1212
Один із творців цьогорічного номінанта на «Оскар» від України розповів «Голосу Америки» про роботу творчої групи фільму у просуванні українського наративу на Заході.
Другий режисер фільму «Будинок зі скалок» Азад Сафаров: Наш фільм став адвокаційним інструментом
Другий режисер фільму «Будинок зі скалок» Азад Сафаров: Наш фільм став адвокаційним інструментом

Азад Сафаров, другий режисер і лінійний продюсер фільму «Будинок зі скалок», який цього року було номіновано на «Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм», дав інтерв’ю «Голосу Америки».

В інтерв’ю Сафаров розповів, чи розчарований тим, що йому та його колегам не вдалось здобути нагороду від Американської кіноакадемії, а також поділився своїм баченням того, як протидіяти російським фейкам та реалізовувати українську культурну експансію на Заході вже зараз, до перемоги України.

«Загалом, цей фільм («Будинок зі скалок». — ред.) перестав вже бути просто фільмом, він став адвокаційним інструментом. До "Оскара" було дуже багато рецензій, відгуків про фільм в іноземних ЗМІ, в спеціалізованих ЗМІ, які стосуються саме кіно і не лише кіно. Це Los Angeles Times, це Variety, Hollywood Reporter — всюди, коли писали про фільм, зрозуміла річ, що писали про контекст, про війну Росії проти України, і це для нас важливо.

Навіть, якби ми отримали премію "Оскар", для нас це не є завершенням… наша робота тільки починається. Ми подовжуємо через цей фільм розповідати про Україну, про наші проблеми через російську агресію. Ось це для нас важливо. Тобто ми не можемо сказати, що ми це вже виконали, ми продовжуємо це виконувати. Просто вперше це на платформі Оскара, але ми подовжуємо працювати», — сказав «Голосу Америки» Азад Сафаров.

Нагадаємо, у ніч із 12 на 13 березня у Лос-Анджелесі відбулася ювілейна 95-та церемонія вручення нагород премії «Оскар». Цього року серед номінантів була стрічка спільного виробництва Данії, України, Швеції та Фінляндії «Будинок зі скалок» данського кінорежисера Сімона Леренга Вільмонта. Кінокартина боролася за перемогу у номінації «Найкращий документальний фільм», але за результатами голосування членів Американської кіноакадемії нагороду здобула стрічка «Навальний» канадського режисера Деніела Роера.

Про те, що фільм «Будинок зі скалок» отримав номінацію на «Оскар»-2023, стало відомо наприкінці січня.

«Будинок зі скалок» — другий фільм в історії незалежної України, який отримав номінацію на «Оскар». Стрічка створена за підтримки Дежавного агентства України з питань кіно. Це спільний проєкт Данії, Фінляндії, Швеції та України. Українськими співпродюсерками фільму стали Дар’я Бассель і Віка Хоменко, а лінійним продюсером та другим режисером — Азад Сафаров. 

Фільм розповідає історію дитячого будинку у нині окупованому Лисичанську. На момент зйомок від лінії фронту його відділяли лише 20 кілометрів. Герої фільму — діти, яких залишили батьки. У притулку вони очікують на  свою долю: повернення до старої домівки або ж переїзд до нової. Працівниці притулку дарують дітям моменти радості та спокою і повертають у вже майже втрачене дитинство.

Раніше «Будинок зі скалок» отримав одну з найпрестижніших нагород у світі — за «Найкращу режисуру» на кінофестивалі в Санденсі. Також фільм здобув дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival та перемогу на Ґетеборзькому кінофестивалі у Швеції. В Україні фільм було підтримано Державним агентством України з питань кіно.

З 9 березня «Будинок зі скалок» — в українському кінопрокаті. 12 березня фільм показали в телеефірі каналу «Суспільне Культура».

Як і минулого року, Американська кіноакадемія знову не погодила звернення президента України Володимира Зеленського на врученні премії «Оскар».

Найкращим фільмом 2023 року на церемонії «Оскар» став «Все завжди та водночас» режисерів Дена Квана та Деніела Шайнерта.  Він забрав додому сім статуеток, включаючи три з чотирьох акторські нагороди, призи за найкращий сценарій, монтаж і режисерську роботу. 

Фото: Азад Сафаров / Facebook

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1212
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду