Більшість українців виступає за звільнення всієї України включно з Кримом, — дослідження КМІС
Більшість українців виступає за звільнення всієї України включно з Кримом, — дослідження КМІС
Майже дві третини українців переконані, що Україна повинна намагатися звільнити всю свою територію включно з Кримом. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 22 лютого — 6 березня.
Більшість респондентів — 64% — вважають, що Україна має намагатися звільнити всю територію включно з Кримом, навіть якщо буде ризик зменшення підтримки Заходу та ризик тривалішої війни.
Натомість 24% більше схиляються до варіанту, що в обмін на визволення та захист усіх територій (із Донбасом, але без Криму) Україна могла б утриматися від бойових дій у Криму.
Ще 8% опитаних не змогли відповісти на це питання.
Соціологи зазначають, що тих, хто наполягає на визволенні всіх територій включно з Кримом, переважна більшість у всіх регіонах України. Тоді як підтримка «компромісного» варіанту розвитку подій у кожному з регіонів не перевищує 27%.
«Результати опитувань і КМІС, і інших компаній одностайні: незалежно від формулювань запитань — просто "мир" не цікавить українців. Українці усвідомлюють, що без додаткових серйозних умов просто припинення вогню лише відкладе подальшу агресію Росії, тому боротьба має продовжуватися і поступок не може бути», — відзначають автори дослідження.
Дослідження тривало з 22 лютого по 6 березня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2007 дорослих респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Статистична похибка не має перевищувати 2,4%. Соціологи зазначають, що за умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення, але отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність і дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.
Нагадаємо, за даними соціологічної групи «Рейтинг», за рік повномасштабного вторгнення Росії віра у перемогу над російськими загарбниками серед українців зросла з 56% у 2021-му до 95% станом на лютий 2023 року.