Знімають документальний фільм про ІТ-війська у війні з Росією «Перший код»

Знімають документальний фільм про ІТ-війська у війні з Росією «Перший код»

8 Листопада 2022
1512
8 Листопада 2022
09:12

Знімають документальний фільм про ІТ-війська у війні з Росією «Перший код»

1512
В Україні відновили зйомки найочікуванішого документального фільму про IT-технології «Перший код: таємний код їхньої перемоги».
Знімають документальний фільм про ІТ-війська у війні з Росією «Перший код»
Знімають документальний фільм про ІТ-війська у війні з Росією «Перший код»

Європейська асоціація програмної інженерії (EASE) ініціювала зйомки першої документальної стрічки про український ІТ-ринок. Знімальний  процес розпочався наприкінці минулого року, але після повномасштабного вторгнення Росії в Україну фільмування призупинили. Лише в серпні команда змогла відновити роботу над стрічкою.

«Перший код» — це дослідження десятиліть українського ІТ-фронту, який захищав стратегічні для України ресурси та влаштовував атаки на російські сайти не тільки в період воєнного сьогодення, але й у далекі дев’яності. 

Продюсер стрічки та автор дослідження Владислав Савченко запевнив, що «Перший код» стане унікальним документальним фільмом, який покаже реальні кейси реальних людей, які вплинули на розвиток ІТ-ринку в Україні.  

«"Перший код" — проєкт мрії. Коли ми почали роботу над фільмом, думали, що початок історії українського IT — це 1991 рік. А вивчивши глибше весь процес, зрозуміли, що стартом був ще аутсорсинг у 1985-му. Наш фільм зруйнує багато стереотипів та покаже силу, розвиток та рівень українських IT», – розповідає Владислав Савченко.

До зйомок фільму були залучені професійні кінематографісти, які наочно продемонструють глядачам уніфіковану систему зародження та розвитку українського ІТ-ринку. 

«Спочатку ідея полягала в тому, аби зібрати всю хронологію розвитку українського IT. Але, почавши дослідження, ми зрозуміли, що історія буде цікава і світовій спільноті. Поступово ми дійшли до рівня продакшену найпрофесійнішого кінематографа. Амбіції зросли разом із проєктом і на сьогоднішній день над фільмом працюють найкрутіші представники кіноіндустрії: режисер Артур Лерман та сценаристка Тетяна Буренко», – поділилася Любов Мочалова, креативна продюсерка фільму «Перший код».

Щоб записати спогади представників ІТ-компаній, що стояли біля витоків українського ІТ, а також розповіді українських стартапів, які прославилися на весь світ, знімальна група об’їздила всю Україну, а також побувала в Лос-Анджелесі. 

Зокрема, йдеться про компанії EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Techiia holding, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, а також Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, Міністерство цифрової трансформації.

Попередній бюджет фільму – близько 150 тис. євро. Зйомки наразі тривають.

Нагадаємо, що оператор-постановник стрічки «Памфір» Микита Кузьменко переміг у номінації «Найкраща операторська робота» кінофестивалю незалежного кіно у Лондоні, а два фільми зі циклу «Фортеця Маріуполь» кінорежисерки Юлії Гонтарук увійшли до програми BlackCat Film Festival у Словенії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1512
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду