США щодо обговорення російських фейків про «біологічну зброю» України: Це марнування часу
США щодо обговорення російських фейків про «біологічну зброю» України: Це марнування часу
Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд назвала ініційовану Росією зустріч в ООН щодо нібито «розробки» біологічної зброї в Україні колосальним марнуванням часу.
«Не має значення, скільки зустрічей Росія спробує скликати з цього приводу. І неважливо, як сильно вона розкручує свою пропагандистську машину. Ми не повинні відволікати ресурси ООН на безпідставне розслідування. І ми не повинні дозволяти тактиці Росії відволікати нас від її жорстокої агресивної війни», – цитує Томас-Грінфілд пресслужба ООН.
Верховний представник ООН із питань роззброєння Ізуму Накаміцу заявив, що немає жодних доказів наявності в України біологічної зброї чи будь-яких програм з її розробки.
Росія постійно поширює фейки про нібито розробку Україною зброї масового ураження, зокрема ядерної та біологічної.
Раніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу зателефонував главам оборонних відомств США, Великої Британії, Туреччини, Франції і заявив «про можливі провокації з боку України із застосуванням "брудної бомби"». Жодних доказів Шойгу і загалом російська влада не надали. 26 жовтня фейк про «брудну бомбу» повторив російський диктатор Путін.
Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав неправдивими заяви Росії щодо того, нібито Україна має можливості застосувати «брудну бомбу».
Читайте також:
- Заява НАНУ: Використання «брудної бомби» несумісне з ментальністю та світоглядом українських учених
- «Брудна бомба»: що це таке і навіщо Росія вигадала цей фейк?
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна не має «брудної бомби», а Росія, можливо, сама готується застосувати таку зброю на полі бою.
Президент України Володимир Зеленський спростував закиди росіян і також припустив, що слова Шойгу можуть свідчити про підготовку Кремля до використання цієї зброї.
«Брудна бомба» – це суміш звичайної вибухівки з радіоактивними порошком або дробинками. Після вибуху радіоактивний матеріал розсіюється на навколишню територію. «Брудна бомба» не може створити атомний вибух і не є ядерною зброєю.
Фото: usun.usmission.gov