Маляр: У соцмережах пишуть вигадки і плітки про планування військових операцій
Маляр: У соцмережах пишуть вигадки і плітки про планування військових операцій
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що лише обмежене коло осіб має доступ до державної таємниці найвищого ступеня секретності, а «лідери думок» і телеграм-канали насправді не володіють інформацією про планування військових операцій.
«За посадою, лише обмежене коло осіб має доступ до державної таємниці найвищого ступеня секретності. Звісно, я в межах повноважень знаю хто яку операцію на сході чи півдні планував, хто був проти чого і хто за. Але бачу, що деякі дописувачі соцмереж пишуть про деталі планування військових операцій та прийняття рішень так, ніби теж мають доступ і ніби в них є законний дозвіл це поширювати», – пише Маляр у фейсбуці.
Маляр додала, що звернулася б до правоохоронних органів, щоб знайшли того, хто «зливає» державну таємницю: «Але поки що тільки вигадки і плітки пишуть. Як було і є насправді "лідерам думок" і телеграм-каналам поки ніхто не повідомив – і це тішить».
Втім, якщо станеться несанкціонований виток інформації, влада буде реагувати відповідно до закону.
«Зараз дуже динамічний час і якась частина таємної інформації законним шляхом оперативно набуває статусу доступної та оприлюднюється. Тобто підхід у держави дуже гнучкий і орієнтований на потреби та запити суспільства. Разом з тим ви повинні чітко розуміти, що навіть коли є законні підстави поширити таємну інформацію, то довіряти можна тільки офіційним джерелам та офіційним особам, які реально мають доступ до неї, а не їм хтось щось переказав», – зазначила Маляр.
Раніше Маляр закликала українців не поширювати неперевірену інформацію про деокуповані території.
Читайте також:
- Генштаб пояснив правила обережності з поширенням інформації: головні питання та відповіді
- Що категорично заборонено висвітлювати ЗМІ у воєнний час. Роз'яснення головнокомандувача ЗСУ
Раніше Міноборони закликало українців не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а також облич військовослужбовців ЗСУ.
Також Міноборони звертає увагу, що під час війни фатально небезпечно повідомляти про наявність або відсутність озброєння та військової техніки ЗСУ з прив’язкою до населених пунктів.
Крім того, ЗСУ просять медіаспільноту максимально обмежити публікацію персональних даних українських військовослужбовців, зокрема офіцерів, виключити фото- та відеофіксацію, поширення у медіа точної територіальної прив’язки бомбосховищ.
21 березня в Україні заборонили вести зйомки як військової техніки, так і об'єктів інфраструктури.
Фото: Ганна Маляр/Facebook