Мовний омбудсман протягом місяця отримав 1002 повідомлення про порушення законодавства
Мовний омбудсман протягом місяця отримав 1002 повідомлення про порушення законодавства
1002 повідомлення про порушення мовного законодавства отримав секретаріат мовного омбудсмана протягом місяця. Про це повідомила пресслужба Уповноваженого з захисту державної мови.
78% отриманих повідомлень про порушення стосувались ч. 6 ст. 27 закону, яка регламентує застосування державної мови на сайтах та їх представництвах у соцмережах. Близько 61% скарг стосувалися інтернет-ресурсів, які обслуговують споживачів, а 17% – ресурсів без обслуговування.
Нагадаємо, з 16 липня 2022 року всі сайти, сторінки в соцмережах, ютуб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо, які використовуються як інтернет-представництва суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, зокрема інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати версію українською мовою. Ця версія не може бути меншою за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.
З інших питань до мовного омбудсмана надійшло 216 повідомлень: 11% стосувались безпосереднього обслуговування споживачів, 5% – діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування; 3% – вивісок та зовнішньої реклами; 1% – освіти, 2% – інших питань.