МКІП підготувало єдину позицію до світових платформ Big Tech щодо боротьби з фейками

МКІП підготувало єдину позицію до світових платформ Big Tech щодо боротьби з фейками

20 Липня 2022
1403
20 Липня 2022
09:30

МКІП підготувало єдину позицію до світових платформ Big Tech щодо боротьби з фейками

1403
Єдина позиція державних органів та громадських організацій в Україні необхідна для посилення протидії інформаційним операціям з боку Росії.
МКІП підготувало єдину позицію до світових платформ Big Tech щодо боротьби з фейками
МКІП підготувало єдину позицію до світових платформ Big Tech щодо боротьби з фейками

Міністерство культури та інформаційної політики України разом із Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки пропонує державним органам та громадським організаціям просувати єдину позицію в частині інформаційної безпеки під час взаємодії з соціальними мережами та платформами США.

Зокрема, йдеться про так званий Big Tech – Google, Amazon, Microsoft, Apple, Meta (Facebook та Instagram), Twitter, Linkedin, YouTube, Telegram.

Для просування державними установами та громадськими організаціями запропоновано такі позиції:

 • Проактивне протистояння організованим інформаційним нападам російських пропагандистів та ботоферм, спрямованих на український сегмент соціальних мереж. Задля сприяння виконанню цього пункту пропонується створення механізму комунікацій або вдосконалення наявних механізмів, які будуть доступними українським урядовим органам та громадським організаціям. Такий механізм дозволить оперативно повідомляти платформам про вищезгадані інформаційні атаки.
 • Деактивація облікових записів у соціальних мережах, які поширюють кремлівський пропагандистський контент (крім журналістських цілей), погрожують українцям чи поширюють контент, що виправдовує війну.
 • Видалення дописів, призупинення облікових записів, алгоритмічне зниження пріоритетів сторінок та дописів, які поширюють контент, який є ідентичним або дуже схожим на той, що був видалений у минулому.
 • Повідомлення в режимі реального часу про підозрювані чи доведені порушення прав людини чи скоординовані інформаційні атаки з боку Російської Федерації, виявлені платформами, українській владі.
 • Збереження платформами вмісту та облікових записів, видалених у зв’язку з порушенням політик користування платформами, включаючи будь-які докази військових злочинів та інформаційних операцій за підтримки Кремля, для подальшого використання українськими правоохоронними органами.
 • Перевірка нових облікових записів або сторінок, що містять імена українських політиків чи установ, для виявлення потенційної імперсонації офіційних осіб.
 • Моніторинг облікових записів російських військовослужбовців в Україні.
 • Моніторинг неактивних акаунтів, які могли бути створенні під час підготовки інформаційної операції Росії та можуть бути використані для поширення дезінформації та мови ворожнечі у майбутньому.
 • Створення системи раннього попередження про активні інформаційні та онлайн-атаки. Це передбачає попередження платформами партнерів в уряді України та у громадянському суспільстві про виявлені акаунти чи мережі акаунтів, які можуть діяти в рамках інформаційних операцій РФ.
 • Продовження пріоритетизації надійних українських джерел у новинній стрічці та у системі рекомендацій контенту.
 • Звільнення перевірених українських джерел від автоматичних банів та обмежень.
 • Висвітлення достовірної інформації, наданої українським урядом для користувачів, що перебувають у зонах активного конфлікту.
 • Консультації з українським урядом та громадянським суспільством, а також з їхніми міжнародними партнерськими організаціями у структурованому форматі щодо формування та виконання внутрішніх політик платформ, пов’язаних з воєнним станом, зокрема політик стосовно дезінформації, мови ворожнечі та просування надійних та перевірених каналів інформації.
 • Розширення доступу для незалежних дослідників до агрегованих даних про перегляд та взаємодію з публічними обліковими записами з великим охопленням. Спрощення системи дослідження контенту на платформах для експертних організацій з метою виявлення дезінформаційних наративів та мови ворожнечі.
 • Деплатформізація джерел російської пропаганди. Зокрема видалення сторінок медіа, що контролює Кремль; сторінок пропагандистів, тобто псевдожурналістів, що працюють на підконтрольних Кремлю медіа; видалення сторінок російських політиків та дипломатів; видалення сторінок псевдоорганів влади, що створює Росія на тимчасово окупованих територіях.

«Оприлюднення позицій спільних зусиль ("one voice") українського уряду, громадських організацій та міжнародних партнерів – це забезпечення максимальної прозорості процесу. А спільна реалізація цих принципів допоможе під час подальших переговорів з техплатформами в сфері попередження та протидії  інформаційним операціям та поширенні дезінформації з боку РФ. І не лише в україномовному сегменті соціальних мереж, але й в іншомовних сегментах», – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.   

Від початку повномасштабного вторгнення Росії «Детектор медіа» фіксує та спростовує російські фейки й розповідає про те, як навчитися самостійно розрізняти маніпулювання, шахрайство, дезінформацію. Детальніше про це – у подкасті «Русскій фейк, іді на***!» та хроніці кремлівської дезінформації #DisinfoChronicle. Кремлівська дезінформація щодо військового наступу на Україну.

Також в етері європейського російськомовного супутникового телеканалу «Новый мир» стартував проєкт Вадима Міського «Анатомия фейка».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1403
Читайте також
23.06.2022 08:00
ГО «Детектор медіа»
«Детектор медіа» вдячний за вклад у документування кремлівської дезінформації Let'sData, StopFake, УКМЦ, «Інституту масової інформації», Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, VoxUkraine, Любові Цибульській
287 410
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду