Фільм Володимира Тихого «День українського добровольця» відзначили на Sheffield DocFest у Великій Британії
Фільм Володимира Тихого «День українського добровольця» відзначили на Sheffield DocFest у Великій Британії
Перший повнометражний фільм об’єднання «Вавилон’13», створений вже під часповномасштабної війни з Росією, найбільше привернув увагу журі з-поміж українських стрічок, які цього року показали на Sheffield DocFest. Про це повідомляє команда Docudays UA, яка й організувала ці покази.
Фільм «День українського добровольця» кінорежисера Володимира Тихого розпочав свою кінофестивальну історію спеціальною відзнакою журі в основному конкурсі Sheffield DocFest.
Стрічку показали у межах програми Sheffield DocFest Official Selection, де також були представлені роботи «Крихка памʼять» Ігоря Іванька, «Назовні» Ольги Журби та «Долаючи темряву» кінооб’єднання «Кінодопомога».
Крім цього, на цьогорічному фестивалі у Великій Британії показали чотири фільми з національного конкурсу Docudays UA-2022: «Плай» Єви Джишиашвілі, «Між небом та горами» Дмитра Грешка, «Привоз» Єви Нейман та «Нескінченність за Флоріаном» Олексія Радинського. Також команда фестивалю Docudays UA презентувала стрічку, яка мала стати фільмом-відкриттям 19-го Docudays UA, — «Терикони» Тараса Томенка — та короткий метр Андрія Бондаренка та Миро Клочка «Мир та спокій», знятий протягом перших двох тижнів повномасштабної війни Росії проти України.
«Гадаю, наша участь на Sheffield DocFest принесе багато позитивних результатів для наших колег — українських кінематографістів/-ок. З-поміж іншого, для української делегації Sheffield DocFest став унікальним досвідом ще й тому, що дозволив нам усім нарешті поспілкуватися наживо. Така взаємодія — одна з найцінніших речей, що тут відбувалися», — сказала програмна директорка Docudays UA Вікторія Лещенко.
Вікторія Лещенко та директорка індустрійної платформи DOCU/ПРО, програмерка, членкиня Відбіркової ради Docudays UA Дарія Бассель представили українське кіно на Sheffield DocFest.
Нагадаємо, «День українського добровольця» режисера Володимира Тихого розповідає про те, як з початком повномасштабної війни змінилось життя попспівачки, відеоінженера, історика, реставраторки, полярника та пенсіонерки.
«Це унікальна історія, що варта уваги, й для нас важливо, що вперше наш фільм покажуть саме на британському фестивалі, в країні, яка активно підтримує нас у боротьбі з агресором», — зазначила команда «Babylon’13».
Володимир Тихий працював над створенням стрічки разом із польським продюсером Камілем Рутковскі та командою Black Photon.
Sheffield DocFest — найбільший документальний кінофестиваль у Великій Британії. Цього року команда фестивалю на знак солідарності з Україною обрала спеціальний фокус — Password: Palianytsia.
Фото: Docudays UA