Без «Z» і «V». Рада у першому читанні підтримала заборону символіки агресора
Без «Z» і «V». Рада у першому читанні підтримала заборону символіки агресора
У п'ятницю, 1 квітня, Верховна Рада у першому читанні підтримала заборону використання символіки військового вторгнення Росії в Україну – літер «Z» і «V».
За законопроєкт №7214 «Про заборону пропаганди російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку Російської Федерації як держави-терориста, символіки, яка використовується збройними та іншими воєнними формуваннями Російської Федерації у війні проти України» проголосували 311 народних депутатів.
Цим проєктом закону пропонують встановити кримінальну відповідальність за використання літер «Z» і «V» без правомірного контексту або в контексті виправдання агресії проти України.
Зокрема, цю символіку заборонено використовувати в рекламі на телебаченні, радіо та в інтернеті, у фільмах, передачах та відеоблогах, створених після 24 лютого 2022 року.
Ця заборона не поширюється на твори, у яких засуджують військове вторгнення Росії в Україну, та матеріали ЗМІ, які не створюють позитивний образ Росії. Ініціатори проєкту закону також пропонують визнати Росію державою-терористом.
У законі «Про боротьбу з тероризмом» може з’явитися новий термін:
- «держава-терорист — держава, яка офіційно і відкрито, з використанням власних збройних сил та (або) інших державних воєнних формувань здійснює терористичні акти, акти міжнародного тероризму»;
- терористична діяльність охоплює «пропаганду російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку Російської Федерації як держави-терориста».
24 лютого 2022 року Росія розпочала масштабний наступ проти України, ЗСУ та тероборона відбивають атаки російської армії. Росіяни обстрілюють ракетами та РСЗВ об'єкти цивільної інфраструктури українських міст та вбивають цивільне населення.
- Читайте також: Перемовини у Стамбулі: українська делегація оголосила свої вимоги для закінчення війни
Станом на 1 квітня, за даними Генштабу, ЗСУ ліквідували приблизно 17 700 російських військовослужбовців, приблизно 1000 взяли у полон. Також росіяни понесли великі втрати у бронетехніці, літаках та гелікоптерах.
Україна звернулася до суду в Гаазі з проханням розслідувати скоєні Росію злочини війни. Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вже розпочав роботу в Україні.
Головні новини про російське вторгнення — за тегом.
«Детектор медіа» у режимі реального часу збирає та документує хроніки кремлівської дезінформації навколо військового наступу на Україну.
Фото: Генеральний штаб ЗСУ/Facebook