Зеленський написав листа рідним загиблого американського журналіста Брента Рено
Зеленський написав листа рідним загиблого американського журналіста Брента Рено
Президент України Володимир Зеленський написав листа зі словами співчуття сім'ї загиблого в Ірпені журналіста Брента Рено, який виконував завдання американського журналу Time.
«Я висловлюю свої щирі співчуття сім'ї Брента Рено, який загинув, документуючи безжалісність та зло, заподіяне українському народові Росією... Для цього він поїхав у найнебезпечніші зони воєнних дій... Нехай життя, служіння та жертва Брента надихають покоління людей по всьому світу стати в бій за сили світла проти сил темряви», – написав Зеленський.
I extend my heartfelt condolences to the family of Brent Renaud who lost his life while documenting the ruthlessness & evil inflicted upon ???????? people by Russia. May Brent’s life & sacrifice inspire the world to stand up in fight for the forces of light against forces of darkness. pic.twitter.com/bvQjM470OU
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) March 14, 2022
13 березня Нацполіція повідомила, що в Ірпені російські окупанти розстріляли американського журналіста Брента Рено. Разом із колегою Рено знімав евакуацію мешканців Ірпеня. Після перетину блокпосту машину, в якій вони їхали, розстріляли росіяни. Брент Рено зазнав смертельного поранення, іншого пораненого журналіста врятували українські медики.
Журнал Time повідомив, що Брент Рено працював на редакцію видання. Спочатку Рено називали кореспондентом The New York Times, він дійсно раніше співпрацював із редакцією газети і мав при собі її прострочене редакційне посвідчення.
Брент Рено був режисером, лауреатом нагороди Пібоді та премії Альфреда І. Дюпона. Останні 20 років разом зі своїм братом Крейгом він продюсував фільми та телепрограми.
Брати-кінематографісти спеціалізувалися на висвітленні подій у гарячих точахк світу, вони висвітлювали війни в Іраку та Афганістані, землетрус на Гаїті, політичні заворушення в Єгипті та Лівії, боротьбу за Мосул, екстремізм в Африці, картельне насильство у Мексиці та кризу біженців у Центральній Америці.
Їхні роботи завоювали численні премії та нагороди. З доробком документалістів можна ознайомитися на сторінці сайту Evident Change.
Фото: пресслужба президента України