Росії заборонили обстрілювати цивільні об’єкти України. ЄСПЛ поширив це рішення на всі майбутні позови проти Росії
Росії заборонили обстрілювати цивільні об’єкти України. ЄСПЛ поширив це рішення на всі майбутні позови проти Росії
Європейський суд з прав людини ухвалив проміжне рішення за позовом «Україна проти Росії», у якому заборонив РФ продовжувати обстріли цивільної інфраструктури — це рішення затвердили також для усіх майбутніх скарг проти Росії. Про це 4 березня повідомила суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська.
«Суд сьогодні поширив застосування тимчасових заходів за "правилом 39", прийнятого у вівторок, на подані відповідні запити приватних осіб, що потерпають від російського вторгнення: "тих, хто ховається в сховищах, домівках та інших спорудах, побоюючись за своє життя через триваючі бомбардування та обстріли, без або з обмеженим доступом до їжі, охорони здоров’я, води, каналізації, електроенергії та інших взаємопов’язаних послуг, необхідних для виживання, які потребують гуманітарної допомоги та безпечної евакуації", а також додатково вимагав від РФ безпечного проходу та гуманітарної допомоги», — розповіла суддя.
Ці заходи будуть автоматично застосовані до заявників, які у своїх скаргах проситимуть Суд про застосування «правила 39».
«Суд (голова Суду) вирішує, що цей тимчасовий захід, відповідно до правила 39 Регламенту Суду, має вважатися таким, що охоплює будь-який запит, поданий особами, які належать до вищевказаної категорії цивільних осіб, які надають достатні докази, що свідчать про те, що вони зазнають серйозної й неминучої загрози непоправної шкоди їхній фізичній недоторканності та/або праву на життя», — процитувала Юдківська.
У Євросуді з прав людини також вказали, що російський уряд повинен забезпечити безперешкодний доступ цивільного населення до безпечних шляхів евакуації, медичних послуг, їжі, швидкий і безперешкодний прохід гуманітарної допомоги та переміщення гуманітарних працівників.
Зранку 24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін повідомив про рішення щодо військової операції на Донбасі. Росія атакувала кордон у п'яти областях і з Криму. Президент Володимир Зеленський у відеозвернення до українців у зв’язку з початком Росією війни оголосив про введення воєнного стану. Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в Україні. Українців закликають не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а також облич військовослужбовців ЗСУ. Водночас компанія Reface просить українців надсилати їм супутникові знімки або ж контакти людей, які мають до них доступ, щоби на основі світлин розробити алгоритм, який зможе швидко виявляти місця розташування ворожих військ.