Суддю, яка виносила рішення проти Балуха, визнали винною у державній зраді
Суддю, яка виносила рішення проти Балуха, визнали винною у державній зраді
Колишній судді, яка ухвалювала рішення під час кримінального переслідування Володимира Балуха, загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді. Про це з посиланням на повідомлення прокуратури АР Крим і Севастополя пише сайт «Крим.Реалії».
Ім'я та прізвище екссудді не вказано.
За даними з відкритих джерел, після анексії Криму головою Роздольненського районного суду, підконтрольного Росії, було призначено Тетяну Пиркало. Зараз вона вже не є головою суду.
Пиркало ухвалювала судові рішення щодо колишнього політичного ув'язненого Кремля, українського активіста в Криму Володимира Балуха.
«З вересня 2001 року обвинувачена перебувала на посаді судді Роздольненського районного суду АР Крим, після окупації, у 2014 році, зламала присягу на вірність народу України та пізніше обійняла посаду голови незаконно створеного «Роздольненського районного суду Республіки Крим», – йдеться у повідомленні прокуратури. За цією інформацією, колишня суддя винесла низку «незаконних рішень» у адміністративних та кримінальних справах.
Раніше до суду спрямували звинувачення щодо колишнього російського прокурора Роздольненського району Криму, який займався кримінальним переслідуванням Володимира Балуха у 2014 році.
Володимир Балух – кримський фермер, український громадський активіст, член Конгресу українських націоналістів. Після анексії Криму Росією відмовився від російського громадянства. Взимку 2013 року Балух вивісив прапор України на своєму будинку, пізніше прикріпив на будинок табличку «Вулиця героїв Небесної Сотні».
Наприкінці 2016 року Володимира Балуха затримали співробітники ФСБ Росії. Вони стверджували, що на горищі будинку Балуха знайшли патрони і тротилові шашки. Підконтрольний Росії суд у Криму засудив його до 5 років позбавлення волі – за двома кримінальними справами: зберігання боєприпасів та інцидент, що назвали «побиттям начальника Роздольненського ізолятора тимчасового тримання».
Балух свою провину не визнав, на знак протесту він оголошував голодування. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Володимира Балуха політичним в'язнем.
Як ми писали, у 2020 році Володимира Балуха побили в столичному Гідропарку. Після тяжких травм він лікувався та відновлювався майже півтора року. Поліція розпочала кримінальне провадження за ч. 4 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. Правоохоронці розглядали чотири версії нападу на Балуха: нещасний випадок, хуліганство, помста та умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень.
У підсумку, поліція Києва кваліфікувала напад як розбій.
Фото з архіву «Радіо Свобода»