ДБР заявило, що Порошенко прибув на допит, але пішов за 7 хвилин, не дочекавшись слідчого
ДБР заявило, що Порошенко прибув на допит, але пішов за 7 хвилин, не дочекавшись слідчого
Державне бюро розслідувань опублікувало інформацію, що народний депутат, лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко 24 січня прибув на допит, але пішов за сім хвилин, не дочекавшись зустрічі зі слідчим.
Обов'язок прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду покладено на Порошенка в межах запобіжного заходу, обраного 19 січня.
У ДБР розповіли, що нардепа викликали на допит на 16:00, але він прибув із зіпізненням, о 16:07, та був зареєстрований у «Журналі відвідувачів» о 16:11. Тоді ж, за версією Бюро, адвокат Порошенка зателефонував слідчому і повідомив про прибуття.
Слідчий, як кажуть у ДБР, прийшов за чотири хвилини, на той час Порошенко та його адвокати вже пішли. Камери зафіксували, що це сталось о 16:14. Телефоном адвокат не пояснив слідчому, чому вони так швидко пішли.
«Таким чином, підозрюваний Порошенко П.О. та його адвокати прибули із запізненням та знаходилися у приміщенні ДБР близько 7 хвилин. Вони залишили Бюро, достовірно знаючи, що слідчий чекає на них та готовий до зустрічі. Вказані факти можуть розцінюватися як неналежне виконання підозрюваним покладених на нього обов’язків», – зазначили в ДБР.
Адвокат Порошенка Ілля Новіков заявив, що вони з підзахисним чекали слідчого 15 хвилин, але не змогли того знайти. Також, за словами Новікова, вони прибули до ДБР за повісткою, яку побачили в телеграм-каналах і яка була датована 24 січня, тобто днем проведення допиту, що, на думку адвоката, є незаконним.
Також напередодні Ілля Новіков повідомив на брифінгу, що ДБР нібито планує провести 25 січня перехресний допит за участю Петра Порошенка та Віктора Медведчука. У ДБР це заперечують.
Напередодні у ДБР також заявили, що Порошенко не здав закордонний паспорт, його захисники це заперечують.
20 грудня 2021 року Порошенку повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України.
19 січня 2022 року Печерський районний суд Києва обрав Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання та поклав обов’язки, зокрема, здати свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд та в’їзд в Україну. Офіс генпрокурора оскаржив це рішення суду.
Фото: скрін з відео / facebook.com/Ilya.S.Novikov