ICAO щодо примусової посадки літака з Протасевичем: Брехня про бомбу була навмисною
ICAO щодо примусової посадки літака з Протасевичем: Брехня про бомбу була навмисною
Міжнародна агенція цивільної авіації (ICAO) вважає, що неправдиве повідомлення про замінування літака Ryanair з білоруським опозиціонером Романом Протасевичем було зроблене навмисно.
Про це говориться у звіті ICAO, примірник якого є в розпорядженні «Русской службы Би-би-си».
«Оскільки під час передпольотної перевірки багажу в Афінах та після оглядів у Білорусі та Литві не було виявлено ні самої бомби, ні слідів її наявності, вважається, що загроза вибуху була свідомо неправдивою», – йдеться у доповіді.
У доповіді також вказується, що повідомлення свідомо неправдивих відомостей створило загрозу безпеці повітряного судна в польоті, що є порушенням статей Монреальської конвенції (міжнародна конвенція, спрямована на запобігання діям, які можуть становити загрозу безпеці польотів цивільної авіації).
Однак ICAO не вказує, хто саме відповідальний за брехливе повідомлення про замінування літака Ryanair.
Звіт був складений спеціальною групою експертів ICAO в галузі авіаційної безпеки, експлуатації повітряних суден, аеронавігації та міжнародного повітряного права.
Його надіслали всім 193 членам організації, включаючи 36 країн, які зараз входять до Ради ICAO. Рада організації обговорить доповідь та подальші кроки щодо Білорусі на засіданні 31 січня.
Також на цьому засіданні буде розглянуто скаргу Білорусі, яка вважає незаконними санкції, накладені на неї після інциденту.
- Читайте також: Идеальная жертва Роман Протасевич
Опозиційний журналіст Роман Протасевич та його подруга Софія Сапега були затримані силовиками 23 травня 2021 року в аеропорту Мінська. Літак, на якому Сапега та Протасевич повертались з Афін до Вільнюса, був примусово посаджений ВПС Білорусі в аеропорту Мінська.
Влада Білорусі завела проти Протасевича справи за статтями про організацію масових заворушень в Мінську і розпалювання соціальної ворожнечі до представників влади та міліції. Його підозрюють також у розголошенні держтаємниці та «образі президента». Сапегу ж підозрюють в організації масових заворушень і групових дій, що грубо порушують громадський порядок, а також в розпалюванні соціальної ворожнечі.
З моменту затримання опозиціонер та його дівчина перебували у СІЗО, однак 25 червня Сапегу та Протасевича помістили під домашній арешт.
Фото: Victor/Flickr