Данілов про «кандидатів в олігархи»: В нас таких набагато більше, ніж вважається
Данілов про «кандидатів в олігархи»: В нас таких набагато більше, ніж вважається
Секретар РНБО України Олексій Данілов в інтерв'ю «Українській правді» заявив, що «кандидатів в олігархи» набагато більше 13-ти.
Данілов нагадав, що закон про деолігархізацію запрацює у травні 2022-го. У РНБО вже готовий технологічний майданчик для роботи реєстру олігархів на базі системи СОТА.
«У СОТА є три частини: є частина публічна, яка доступна для всього суспільства, там, де відкрита інформація. Є частина СОТА, де документи для службового користування, і є СОТА з грифом "таємно"», – сказав Данілов.
На зауваження, що для 13 прізвищ олігархів особливих потужностей не потрібно, Данілов сказав, що «їх (олігархів, – ред.) набагато більше»: «Цифра 13 мені зрозуміла, ви мене за язик не злапаєте, я вам можу розказати: їх набагато більше».
Але точної кількості та імен «кандидатів» секретар Радбезу не уточнив.
5 листопада 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про олігархів.
Читайте також:
- Влада хоче забрати в олігархів вплив на ЗМІ. Це правда? Це можливо?
- Закон «про олігархів» розмитий і не несе особливої загрози ані ЗМІ, ані самим олігархам – ІМІ
Після набуття чинності закону олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:
- беруть участь у політичному житті;
- мають значний вплив на ЗМІ;
- громадянин є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
- мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
Особам, яких визнали олігархами, забороняється здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів і демонстрацій з політичними гаслами, бути покупцем (бенефіціаром покупця) при приватизації об'єктів великої приватизації.
Виключити особу з реєстру олігархів може РНБО на підставі заяви особи, включеної до реєстру, якщо вона буде відповідати менше, ніж трьом критеріям, які визначені цим законопроєктом.
Фото: «Українська правда»