Звільнені радники міністра фінансів заявили, що їх ввели в оману щодо зустрічі з нападником на «Схеми»

Звільнені радники міністра фінансів заявили, що їх ввели в оману щодо зустрічі з нападником на «Схеми»

30 Грудня 2021
4227
30 Грудня 2021
09:57

Звільнені радники міністра фінансів заявили, що їх ввели в оману щодо зустрічі з нападником на «Схеми»

4227
Нібито їм не повідомили, що зустріч ініційована Ігорем Тельбізовим.
Звільнені радники міністра фінансів заявили, що їх ввели в оману щодо зустрічі з нападником на «Схеми»
Звільнені радники міністра фінансів заявили, що їх ввели в оману щодо зустрічі з нападником на «Схеми»

Андрій Гливка та Василь Горбаль заявили, що їх ввели в оману щодо участі в круглому столі з Ігорем Тельбізовим, обвинуваченим у нападі на журналістів «Схем» в «Укрексімбанку». Напередодні обох звільнили з посад радників міністра фінансів через участь у цьому заході.

Так у фейсбуці Василь Горбаль написав, що його «провів» Дмитро Раімов, а сам захід «залишив дивний та неприємний післясмак». У коментарях під дописом він згодився, що його підставили, та зазначив, що «купився на вивіску НСЖУ». Також Горбаль висловився щодо круглого столу, що це була «маніпулятивна спроба відбілити одного з учасників інциденту в «Укрексімбанку».

«Мені прикро, що дав ввести себе в оману щодо мети заходу Дмитру Раімову, що запросив мене. Хоча мій виступ і дисонував з загальним фотом дискусії, все решта залишиться на совісті організаторів і явно не покращить взаємну довіру. Те, що захід ініційований Тельбізовим не анонсувалось, а місце проведення «розслабило навіть мене з моїм досвідом»,цитує Горбаля «Радіо Свобода».

Андрій Гливка, якого також звільнили з посади радника, написав, що відвідав «круглий стіл на запрошення товариша», а темою, з його слів, мала бути комунікація банків з журналістами та суспільством. 

У коментарі «Детектору медіа» Гливка наголосив, що був присутній на заході не в якості представника Мінфіна, також він не знав, що на заході буде Тельбізов: «Це для мене стало сюрпризом».

29 грудня 2021 року Гливка та Горбаль відвідали захід «Укрексімбанк: медійні, репутаційні, політичні, економічні та соціальні наслідки найгучнішого скандалу 2021 року». Дискусія відбулась за сприяння НСЖУ.

В анонсі НСЖУ, який вже видалили зі сайту, Андрій Гливка був представлений як радник Мінфіну. У коментарі «Детектору медіа» Гливка повідомив, що був на заході як приватна особа, відвідав його на запрошення оганізаторів і не представляв Мінфін. За його словами, про це він заявив одразу на початку дискусії. 

Фігурант справи про напад на журналістів «Схем» Тельбізов під час заходу поспілкувався з журналістами та представниками громадськості та заявив, що планує створити «стипендіальну програму для журналістів-розслідувачів».

Представників «Схем» до дискусії не запрошували.

Нагадаємо, програма «Схеми: корупція в деталях» опублікувала розслідування під заголовком «Мецгер, "ДНР", SkyMall та $60 000 000».

Під час запису інтерв’ю для розслідування стався конфлікт між керівником «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером і його підлеглими з одного боку, знімальною групою «Схем» — з іншого. 

Після запитання про кредит структурам, пов'язаним із «ДНР», Мецгер наказав працівникам фінустанови забрати в журналістів камери та стерти матеріал.

Силу проти журналістів застосував, зокрема, директор департаменту банківської безпеки Ігорь Тельбізов. Знімальну групу близько години не випускали з приміщення, однак розмови з працівниками установи під час подій вдалося зафіксувати на аудіо. Пізніше журналісти опублікували відео нападу.

Наглядова рада «Укрексімбанку» через напад на журналістів звільнила Мецгера, а директор департаменту інформаційної політики Володимир Пікалов сам написав заяву про звільнення.  

11 жовтня Мецгеру та Пікалову обрали запобіжні заходи у вигляді нічного домашнього арешту на два місяці.

Також підозри були повідомлені Тельбізову та начальнику управління внутрішньої безпеки банку Олегу Осіпову. Спочатку підозрюваних відсторонили від роботи, проте 9 листопада поновили на своїх посадах.

12 листопада в мережі поширили відео, на якому співробітники банку оплесками зустрічають поновленого на посаді Тельбізова. Відео спричинило хвилю обурення серед журналістів та користувачів соцмереж, засудив поведінку співробітників банку і міністр фінансів Сергій Марченко. 12 листопада наглядова рада банку звільнила Тельбізова та Осіпова. 

Колаж: Радіо Свобода

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4227
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду