Russia Today обійшов заборону на трансляцію в Німеччині, отримавши сербську ліцензію

Russia Today обійшов заборону на трансляцію в Німеччині, отримавши сербську ліцензію

19 Грудня 2021
1791
19 Грудня 2021
10:40

Russia Today обійшов заборону на трансляцію в Німеччині, отримавши сербську ліцензію

1791
Німецький регулятор помітив програми забороненого RT DE на німецькому ринку через 10 днів після отримання Russia Today ліцензії.
Russia Today обійшов заборону на трансляцію в Німеччині, отримавши сербську ліцензію
Russia Today обійшов заборону на трансляцію в Німеччині, отримавши сербську ліцензію

Російський пропагандистський ресурс Russia Today (RT) отримав сербську ліцензію на мовлення, після чого почав свою трансляцію на німецькому ринку, що заборонено німецькими законами. Про це пише Radio Slobodna Evropa.

Ліцензію на мовлення RT DE (раніше відомого як Russia Today) каналу 6 грудня видав Сербський регуляторний орган електронних медіа (REM). Тим самим RT отримав можливість охоплювати німецьку аудиторію. 

Президентка Ради REM Олівера Зекіч 17 грудня підтвердила видачу ліцензії. На її думку, ліцензія є «технічно нейтральною». Її видача дає право на надання медіапослуг через кабельну, супутникову та електронну мережу зв’язку IPTV. Пані Зекіч стверджує, що ліцензія була видана «на підставі закону та Європейської конвенції про транскордонне телебачення».

Одна з членів REM Юдіта Попович, єдина, яка голосувала проти видачі ліцензії, вважає, що це питання недостатньо врегульоване законодавством Сербії. На її думку, видавши ліцензію, сербський регулятор надав можливість RT обійти закони Німеччини, оскільки ті забороняють трансляцію державних іноземних каналів, які фінансуються Кремлем, на її території. 

16 грудня в Німеччині помітили, що програма «RT DE» вийшла в ефір «через різні канали розповсюдження», призначені для німецької громадськості. Німецька державна установа, що відповідає за ЗМІ (MABB), почала судовий розгляд через мовлення RT DE. Вони вимагають від RT пояснень, оскільки ні заявок на трансляцію, ані дозволу на це не було.

На сайті RT вказано, що вони отримали дозвіл на кабельну та супутникову передачу в Сербії, але німецький регулятор вважає, що «за попередньою оцінкою, це недостатня (правова) основа для поширення програми в Німеччині».

Нагадаємо, 18 березня 2020 року Міжнародне інформаційне агентство Reuters ознайомилося зі звітом ЄС, в якому йдеться про кампанії з дезінформації російських ЗМІ. У звіті Європейської служби зовнішніх справ йдеться про те, що Росія поширюює суперечливі та шкідливі повідомлення щодо коронавірусу. Кремль веде інформаційну кампанію в інтернеті англійською, іспанською, італійською, німецькою та французькою мовами. З 22 січня у базі даних ЄС вже є 80 випадків поширення маніпулятивної інформації про вірус.

24 березня високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель сказав, що дезінформація в різних державах перешкоджає ЄС повернути своїх громадян з-за кордону через поширення коронавірусу.

4 березня 2021 року представниця МЗС Росії Марія Захарова сказала, що 26 лютого німецький Commerzbank начебто письмово повідомив про закриття рахунків та припинення усіх фінансових операцій Russia Today та Ruptly (відеоагенції RT) в Німеччині з 31 травня 2021 року. Банк нібито пояснив рішення своїм правом завершити співпрацю з клієнтом в односторонньому порядку без пояснення причини. Захарова заявила, що РФ у відповідь запровадить «жорсткі заходи» проти німецьких журналістів.

Уряд Німеччини повідомив, що не має стосунку до рішення німецького Commerzbank, який нібито хоче закрити рахунки та припинити всі фінансові операції Russia Today та Ruptly (відеоагенції RT) в Німеччині. 

Фото: «Європейська правда»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1791
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду