ДБР допитає Єрмака у справі «Вагнергейту»
В.о. директора ДБР Олексій Сухачов, повідомив, що cлідство має намір викликати на допит керівника Офісу президента Андрія Єрмака.
Про це Сухачов повідомив в етері телеканалу «1+1» ввечері 25 листопада. За його словами, слідство наразі не має «жодного факту чи доказу» щодо причетності Єрмака до зриву спецоперації із захоплення «вагнерівців».
«Ми у своїй роботі керуємося фактами і доказами. На сьогодні жодного факту чи доказу інформації, про яку ви запитуєте (про причетність Андрія Єрмака – ДМ), слідство не отримувало. Протягом днів ми будемо викликати пана Єрмака на допит. Чому ми робимо це сьогодні? Тому що ми очікуємо певну інформацію від наших колег із правоохоронних органів найближчими днями. Будемо запрошувати на допит пана Єрмака, про що повідомить, вважаю, суспільство він особисто і ми, якщо буде такий запит», – цитує Сухачова ТСН.
Читайте також:
- Bellingcat не знайшов докази, що Єрмак попередив Лукашенка про прибуття «вагнерівців»
- Бурба: Операцію із затримання «вагнерівців» наказав перенести Зеленський
17 листопада 2021 року Bellingcat та The Insider опублікували розслідування про зрив спецоперації України із затримання 33 бойовиків російської ПВК «Вагнер».
Розслідування базується на інтерв'ю з колишніми працівниками українських спецслужб, що були учасниками підготовки спецоперації, а також із російськими найманцями, які потрапили на «гачок» українських розвідувальних органів.
У розслідуванні йдеться, що про відтермінування спецоперації керівника ГУР Бурбу та заступника голови СБУ Руслана Баранецького попросив Андрій Єрмак. Bellingcat не вказував, чи це було прохання особисто Єрмака, чи голова ОП передав розвідникам вказівку президента.
Напередодні Зеленський досяг домовленості з Росією про перемир'я на Донбасі з 27 липня. В ОП вважали, що у разі, якщо спецоперація пройде за планом і завершиться затриманнями 25 липня, перемир'я закінчиться, не встигнувши розпочатися.
Українська розвідка виступила проти відтермінування операції, адже це збільшувало ризик її зриву. Проконсультувавшись з колегами у ГУР, Бурба запропонував компромісний варіант – відкласти операцію на чотири дні. Зрештою її вирішили перенести на п'ять днів.
Зауважимо, що Бурба був звільнений з посади 5 серпня 2020 року, Баранецького звільнили 26 липня 2021 року.
У розслідуванні Bellingcat немає згадок про залученість до спецоперації спецслужб інших країн. Згідно з його текстом, операцію реалізовували виключно ГУР Міноборони та СБУ. Також у матеріалі Bellingcat немає жодних згадок про нібито «злив» росіянам інформації про плани провести спецоперацію, про що раніше писали окремі журналісти.
Фото: пресслужба президента України