В Україні запустили «Віртуальний музей російської агресії»

В Україні запустили «Віртуальний музей російської агресії»

19 Жовтня 2021
2716
19 Жовтня 2021
15:51

В Україні запустили «Віртуальний музей російської агресії»

2716
Поки що в ньому висвітлюється тільки тема окупації Криму.
В Україні запустили «Віртуальний музей російської агресії»
В Україні запустили «Віртуальний музей російської агресії»

В Україні запустили «Віртуальний музей російської агресії» – сайт, на якому зібрано та проілюстровано факти порушень Росією територіальної цілісності України. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

Мета проєкту, як вказано на самому порталі, – акумулювати напрацювання органів державної влади, громадських ініціатив та міжнародних організацій з документування перебігу і наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України для представлення якнайширшій аудиторії.

Наразі на сайті розміщено матеріали, пов’язані тільки з окупацією Криму: документи, судові справи, фотографії, відеозаписи тощо.

«Нам потрібно віртуально захищати себе, бо війна йде на різних фронтах, в тому числі, на фронті фальсифікацій та фейків. Експозиція щодо злочинів у Криму – лише початок. Далі у планах – кейси з окупації Донбасу», – написав Ткаченко.

Також на порталі є розділ особових справ: це стислі описи осіб, які мають стосунок до Криму. Причому поруч, без жодного поділу, розміщено і прихильників України (Рефат Чубаров, Мустафа Джемілєв, Юлій Мамчур тощо), і тих, хто перейшов на бік окупаційної влади (Наталія Поклонська, Сергій Аксьонов) або взагалі є росіянином (Ігор Гіркін). Згадується тут також олігарх та медіамагнат Дмитро Фірташ. Через міжнародну групу компаній Group DF він контролює медіагрупу «Inter Media Group» (до складу якої входить, зокрема, телеканал «Інтер»). Олігарху, серед іншого, належить завод «Кримський титан». У червні РНБО запровадила проти Фірташа санкції

Крім того, на сайті доступна база даних юридичних осіб, щодо яких застосовано санкції України, США та ЄС у зв'язку з агресією РФ проти України, інтерактивна база даних доказів російської агресії (зібрані волонтерською спільнотою InformNapalm) та база жертв окупації Криму (дані Кримськотатарського Ресурсного Центру).

Вперше про плани створити електронний музей з даними про збройну агресію Росії проти України стало відомо у грудні 2020 року. Створення відповідного ресурсу анонсували Офіс президента та Офіс генерального прокурора.

Фото: скріншот зі сайту

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2716
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду