Джеляла таємно й незаконно перевезли з сімферопольського СІЗО до психіатричної лікарні
Джеляла таємно й незаконно перевезли з сімферопольського СІЗО до психіатричної лікарні
Вчора, 7 жовтня, затриманого в Криму на початку вересня журналіста та першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла перемістили з сімферопольського СІЗО в 15-е відділення Кримської республіканської психіатричної лікарні № 1 ім. Н.І. Балабана.
Раніше там також перебував ще один політув'язнений Ільмі Умеров. Про це повідомив адвокат Джеляла Микола Полозов у своєму фейсбуці.
В цьому лікарняному відділенні проводять стаціонарні психолого-психіатричні експертизи щодо тих, хто перебуває під вартою. Джелял відмовлявся від проведення експертизи раніше. Полозов також вважає, що підстав для експертизи не було і немає.
Тому, на його думку, це «елемент комплексної каральної практики, яка націлена на придушення волі затриманих та створення нестерпних умов перебування в ув’язненні».
«Досить згадати справу Ільмі Умерова (український кримськотатарський політик, репресований в окупованому Криму - ДМ), якого теж поміщали в цю ж психіатричну клініку для подібних цілей. Коли він був змушений перебувати спільно з реально психічно хворими людьми і умови його перебування там були більш ніж жахливі», – написав він
Джеляла сьогодні відвідала його адвокатка Еміне Авамаліева, який просив передати слова вдячності за підтримку. Захист оскаржуватиме «незаконне процесуальне рішення слідства про направлення Нарімана Джелялова в стаціонар психіатричної клініки».
Експертиза триватиме від 21 до 28 днів.
Нагадаємо, що в окупованому Криму 4 вересня співробітники російської поліції і спецслужб затримали п'ятьох кримських татар: підприємця Ельдара Одаманова, братів Азіза й Асана Ахтемових, Шевкета Усеінова та ексзаступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Їм інкримінують диверсію або пособництво в ній.
Згодом, намагаючись з'ясувати, де перебувають затримані, біля будівлі ФСБ в Сімферополі зібралися їхні родичі, адвокати й активісти об'єднання «Кримська солідарність» – загалом близько 60 людей. Сорок із них поліція затримала.
Незаконні затримання та викрадення кримських татар засудили, зокрема, Туреччина та США.
Адвокатка Джеляла Еміне Авамілєва розповіла виданню «Ґрати», що її підзахисного, ймовірно, катували. ФСБ фізично та психологічно тиснула на нього, а також тримала без їжі та води з мішком на голові.
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова писала, що, за її даними, інших затриманих кримських татар також катували.
Фото: Віктор Коротаєв / «Коммерсантъ»