ІМІ назвав п'ять онлайн-медіа з найбільшою кількістю джинси
Рівень джинси в українських онлайн-медіа зріс на 9% у порівнянні з попереднім моніторингом та незважаючи на міжвиборчий період. Відповідне дослідження опублікував «Інститут масової інформації».
Дослідження охопило період з 30 серпня по 3 вересня 2021 року та 16 онлайн-медіа, повна вибірка становить понад 20 тисяч новин. Згідно з моніторингом, в цілому комерційні матеріали замовного характеру продовжують переважати в медіа над політичними: з усіх виявлених матеріалів з ознаками замовлення 61% – джинса, 39% – політичні матеріали.
Сайтами-антилідерами з розміщення матеріалів з ознаками джинси стали: «Обозреватель» (159 матеріалів), Politeka (67), «РБК-Україна» (29), «УНІАН» (21) та «Сегодня» (20).
«24,5% матеріалів з ознаками замовлення були спрямовані на просування різних комерційних компаній. У третьому кварталі зросла кількість матеріалів з ознаками замовлення на користь компаній, інтересів та іміджу одного з найбагатших та найвпливовіших олігархів України Ріната Ахметова. На користь активів Ахметова зафіксовано 20,8% матеріалів з ознаками замовлення (попереднього періоду рівень матеріалів на його користь був 16,3%). Найбільше матеріалів з ознаками замовлення політичного спрямування орієнтовано на підвищення значущості програми президента Зеленського "Велике будівництво". Велика кількість медіа продовжує давати лише компліментарні матеріали на цю тему, без будь-якого аналізу чи перевірки достовірності», – йдеться в дослідженні ІМІ.
Найбільше неналежного маркування серед усіх сайтів виявлено на сайтах «24 каналу» (8), «НВ» та «УНІАН» – по 7 матеріалів, ТСН (6). Неналежне маркування матеріалів також виявлено на сайтах «Українська правда», «Сегодня» та «Гордон».
Не виявлено джинси на сайтах «Ліга», «Українська правда», «Дзеркало тижня», «Суспільне», «НВ» та «Кореспондент».
Нагадаємо, що ІМІ оновив «білий список» загальнонаціональних сайтів, які подають майже 100-відсотково якісну інформацію. До списку станом на вересень 2021-го ввійшли 10 ЗМІ: «Суспільне», hromadske, «Ліга», «Українська правда», «Укрінформ», «Радіо Свобода», «Дзеркало тижня», НВ, «Еспресо» та «Бабель». Останні три є новачками списку.
А найвищий рівень дотримання стандартів у третьому кварталі 2021 року (понад 96% матеріалів, написаних без порушень професійних стандартів) показали такі сайти: «Суспільне», «Дзеркало тижня», «Ліга», «Українська правда», «Бабель», «Громадське», «Букви», «Еспресо» та НВ. Моніторинг проходив у липні-серпні 2021 року.
Фото: Flickr