Суд звільнив від кримінальної відповідальності антимайданівця «Топаза». Йому інкримінували співучасть у викраденні людини
Суд звільнив від кримінальної відповідальності антимайданівця «Топаза». Йому інкримінували співучасть у викраденні людини
Дарницький райсуд Києва у вівторок, 21 вересня, звільнив від кримінальної відповідальності та закрив справу антимайданівця Гната «Топаза» Кромського. Його обвинувачували у викраденні людини в період Майдану, пише Watchers Media.
Кромський відомий зокрема тим, що керував групою охорони антимайдану у Маріїнському парку в Києві у 2013-14 роках. Наприкінці 2018 року Кромського засудили до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна за участь у спробі захопити харківські держбудівлі весною 2014 року. Однак за «законом Савченко» 28 вересня він вийшов на волю.
У новій справі Кромького обвинувачували у викраденні людини, за що йому загрожувало до 5 років ув’язнення. За версією слідства, Кромський був посібником групи тітушок, які 21 січня 2014 року викрали в Києві Владислава Іваненка, помилково вважаючи його протестувальником.
Тітушки вивезли Іваненка в ліс, катували та ставили ті самі питання, які ставили викраденим приблизно у той самий час іншою групою тітушок Луценкові та Вербицькому – «хто фінансує Майдан?». Пізніше тітушки його відпустили.
Однак сьогодні Кромського відпустили через закінчення терміну давності злочину, в якому його обвинувачували, та закрив справу. Обвинувачувальний акт по цій справі надійшов до суду 11 травня 2021 року. Сам Кромський бажав, щоб справу проти нього закрили.
Кромський також відомий з вірусного ролика, на якому симпатик антимайданівців Сергій Рульов, якого не впізнала охорона «Антимайдану», вигукує, звертаючись до Кромського – «Топаз, дай команду!». Фраза стала мемом.
Нагадаємо, що дві особи, обвинувачені у викраденні та катуванні під час Революції Гідності активістів Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, залишили слідчий ізолятор 8 серпня.
У ніч на 21 січня 2014 року активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького викрали з Олександрівської клінічної лікарні Києва. Після цього потерпілих катували, а потім кинули в лісі. Від завданих травм і переохолодження Юрій Вербицький помер, Ігорю Луценку вдалося врятуватись. Чотирьом особам висунили обвинувачення в участі в складі злочинної групи та викраденні активістів. Один підозрюваний зараз на свободі, троє інших – під вартою.
21 січня 2021 Європейський суд з прав людини року оприлюднив рішення в п’яти справах Майдану, зокрема – у справі «Луценко і Вербицький проти України» щодо викрадення активіста Євромайдану та блогера Ігоря Луценка і вбивства іншого активіста, львівського фотографа Юрія Вербицького. Суд вирішив, що були порушені права заявників, передбачені Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод: заборона катування, право на життя, свобода зібрань та об'єднання, право на свободу та особисту недоторканність
Ігорю Луценку держава має виплатити 19 тисяч євро (3000 євро як відшкодування матеріальної шкоди та 16 тисяч євро як відшкодування моральної шкоди); Сергію Вербицькому – 25 тисяч євро як відшкодування моральної шкоди.
Фото: Герман Крігер/Watchers Media