18:42
Неділя, 12 Вересня 2021

Олексій Данілов підтримує відмову від кирилиці та перехід на латинку, — «Радіо Свобода»

5 550
Він сказав, що це одна з фундаментальних речей, оскільки вважає, що в Україні мають бути обов'язковими українська й англійська мови.
Олексій Данілов підтримує відмову від кирилиці та перехід на латинку, — «Радіо Свобода»
Олексій Данілов підтримує відмову від кирилиці та перехід на латинку, — «Радіо Свобода»

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в інтерв’ю «Радіо Свобода» сказав, що на його думку, «нам треба позбавитися кирилиці і перейти на латиницю».

«Щодо мови ви знаєте мою позицію. Я за дві мови в нашій країні. Англійська мова має бути обов’язкова. Тому що якщо ми кажемо про цивілізований світ, то англійська мова — це мова цивілізованого спілкування. Ми маємо розуміти, що англійську мову мають знати всі», — сказав Олексій Данілов. Він також зауважив, що одна справа, коли вивчити англійську важко літнім людям, однак, за його словами, «починаючи з дитячого садочка, у школах це має бути».

Ідея перевести українську на латиницю з'явилася в XVII столітті, а 1834-го мовознавець Йосип Лозинський запропонував «абецадло» — латинські літери української мови на базі польського алфавіту. Азбука чеського славіста Йосипа Іречека, яку він запропонував 1859 року, спиралася на чеський правопис із декількома польськими буквами. Планувалося, що перехід на цей алфавіт дозволить українській мові стати сучаснішою й піти від церковнослов'янського і російського впливу. Схожу «правописну дискусію» щодо кирилиці та латинки задокументували і в 1927 році.

У 2010 році Кабмін, спеціально під видачу закордонних паспортів, ухвалив правила транслітерації українського алфавіту в латиницю.

У сучасній Україні дискусія триває. У 2018 році тодішній міністр закордонних прав України Павло Клімкін у фейсбуку ініціював дискусію щодо доцільності запровадження в Україні латиниці поряд із кирилицею. Медіаплатформа Na chasi опублікувала «Маніфест української латинки», у якому навела переваги такого рішення. Це, зокрема, згідно з «Маніфестом», зробить Україну зрозумілішою для сусідів-слов'ян і туристів, спростить вивчення англійської дітям, «прибере хаос» із вивісок і вуличних покажчиків тощо.

«Детектор медіа» писав, що в інтерв’ю «Радіо Свобода» Олексій Данілов також коментував, наскільки реальні факти висвітлені в опублікованому СNN розслідуванні щодо затриманих в Білорусі «вагнерівців» у 2020 році

Раніше Секретар РНБО Олексій Данілов говорив, що коли Україна починає говорити російською, то слід чекати на прихід Володимира Путіна.

Фото: скриншот із відео «Радіо Свобода»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5550
Переглядів
Коментарі
Serg
10:02 / 13 Вересня 2021
Коли до влади приходять клоуни (причому тупі!) - країна поступово перетворюється на цирк!
Leonid
08:55 / 13 Вересня 2021
А чому не китайську? Та на ієрогліфи.Це більш прозорливо.
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду