Разумков: Для журналістів частково відкриють кулуари на другому поверсі Ради – пускатимуть до 40 осіб

Разумков: Для журналістів частково відкриють кулуари на другому поверсі Ради – пускатимуть до 40 осіб

6 Вересня 2021
1929
6 Вересня 2021
13:04

Разумков: Для журналістів частково відкриють кулуари на другому поверсі Ради – пускатимуть до 40 осіб

1929
Також у цьому році можуть відкрити новий пресцентр на третьому поверсі будівлі парламенту.
Разумков: Для журналістів частково відкриють кулуари на другому поверсі Ради – пускатимуть до 40 осіб
Разумков: Для журналістів частково відкриють кулуари на другому поверсі Ради – пускатимуть до 40 осіб

Для журналістів частково, приблизно на 2/3, відкриють кулуари на другому поверсі Верховної Ради України, про що повідомив на брифінгу 6 вересня спікер Дмитро Разумков.

«За цей рік ми змогли побачити скільки насправді ЗМІ висвітлюють діяльність ВРУ. Працювала і робоча група з цього приводу. І ми домовлялись, що будемо змінювати діяльність по відношенню до кулуарів, до другого поверху. Я думаю, що зі завтрашнього дня частина кулуарів буде відкрита для журналістів. Буде дещо обмеження по кількості: так, як працюють на балконі, так будуть працювати і на другому поверсі. Продовжує працювати пресцентр на третьому поверсі, я сподіваюсь, що ми його зробимо ще якіснішим через деякий час», – сказав він.

Спікер додав, що на другий поверх пускатимуть до 40 журналістів по спеціальних картках:

При цьому загалом акредитовуватимуть по 120 представників ЗМІ щодня: 40 пускатимуть на другий поверх за червоними перепустками, інших – на третій за жовтими, там є можливість дивитись трансляції засідань.

Джерела в апараті парламенту припускають, що відкриття нового пресцентру на третьому поверсі ВРУ відбудеться цього року.

При цьому буде збільшена з 8 до 12 кількість журналістів, яких будуть одночасно пропускати до їдальні.

Водночас Разумков розповів, що на роботу у Верховній Раді акредитовано більше 3000 журналістів, але реально за рік постійно були присутні близько 100.

«Я думаю, нам треба все ж більш ретельно попрацювати – і тут я буду звертатись і до наших управлінь, і до шановних журналістів,– тому що сьогодні акредетовані в Раді більше 3000 журналістів. Реально за цей рік ми побачили, що людей, які працюють у цьому напрямку – трохи більше або близько 100, які постійно виконують свою роботу на теренах ВР. І ми, я думаю, зможемо напрацювати той механізм, який буде зручний і для журналістів, і для працівників ВР, і буде дійсно сприяти свободі слова», – додав спікер.

Зазначимо, що на третьому поверсі будівлі «під куполом» розміщена ложа преси, яка може вмістити максимум 60 представників ЗМІ.

Нагадаємо, з початку карантину, 12 березня 2020 року, голова ВРУ Дмитро Разумков підписав розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби». Журналістів у Верховній Раді на період карантину пускали лише до пресцентру на третьому поверсі будівлі парламенту. Також для роботи журналістів були закриті кулуари другого поверху Ради. Крім того, правцівникам ЗМІ обмежили допуск до адміністративних будинків, споруд і службових приміщень парламенту.

Журналістів та працівників ЗМІ під час карантину пускали до Верховної Ради за тимчасовими картками акредитації. Водночас під час входу до приміщення Ради додатково необхідно було пред'явити постійну картку акредитації та паспорт. 

З 1 червня 2020 операторам та фотокореспондентам дозволили працювати в ложі преси парламенту – однак не більше 30 осіб одночасно. До ложі преси пускають 15 операторів і 15 фотографів. Туди пускають за жовтими перепустками на цілий день.

23 серпня Дмитро Разумков розповів, що журналістів планували допустити працювати в кулуари Верховної Ради з вересня, але через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної інфекції відмовились від такого наміру.

5 жовтня 2020 року Дмитро Разумков змінив порядок допуску журналістів до парламенту: їх пускали за постійною карткою акредитації та разовою перепусткою. Зайти до ВР могли не більше 120 працівників ЗМІ. 

Керівниця пресслужби ВР Ірина Кармелюк уточнила, що журналістам видаватимуть загалом 120 перепусток, 30 з яких для роботи в ложі преси парламенту. Працівники ЗМІ зможуть отримати їх на посту охорони на вході, але після завершення робочого дня вони мають повернути їх на цей пост.

Фото: rada.gov.ua, ДМ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1929
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду