На затриманих співробітників білоруського «БелаПАНу» завели справу щодо ухилення від сплати податків
На затриманих співробітників білоруського «БелаПАНу» завели справу щодо ухилення від сплати податків
На затриманих співробітників білоруської інформаційної агенції «БелаПАН» Дмитра Новожилова, директорку Ірину Лєвшину та медіаменеджера Андрія Александрова завели кримінальну справу про ухилення від сплати податків.
Про це повідомив Слідчий комітет Білорусі.
Після затримання співробітників видання, СК заявив про податкову перевірку агентства.За версією СК, в період з червня 2018 по січень 2021 року в податкову звітність вносилися завчасно неправдиві відомості, що призвело до несплати до бюджету податків на загальну суму понад 100 тисяч білоруських рублів.
Нагадаємо, що зранку 18 серпня силовики прийшли з обшуками до працівників «БелаПАН», про що повідомила журналістка Ірина Турчина, редактор інтернет-газети «БелаПАН» Naviny.by Олександр Зайцев і бухгалтер компанії Катерина Боєва. Сайт Naviny.by наразі продовжує працювати.
Обшук також відбувся у директорки «БелаПАН» Ірини Лєвшиної, після чого її повезли на обшук офісу, а потім мають відвезти на допит.
Журналіста «БелаПАН» Захара Щербакова після обшуку вже відвезли на допит.
У заступника головного редактора «БелаПАН» Олександра Зайцева під час обшуку вилучили техніку (мобільний телефон, жорсткий диск комп'ютера, старий планшет), а також редакційне посвідчення і кілька візиток. Він не затриманий, але процесуальний статус йому не пояснили.
За словами Зайцева, обшук тривав приблизно годину в рамках справи про організацію дій, що «грубо порушують громадський порядок» (ст. 342 КК).
За непідтвердженою інформацією, у колишнього директора «БелаПАН» Дмитра Новожилова відбувся обшук, він на допиті. У січні 2021-го Новожилов звільнився з компанії за власним бажанням.
Журналістку «БелаПАН» Ірину Турчину відпустили після допиту. Повідомляється, що у неї забрали телефон.
Раніше білоруські силовики провели обшук за місцем проживання журналіста-фрілансера та активіста Олександра Вялітчанки.
У Білорусі за рік після президентських виборів затримали майже 500 журналістів.
Фото: «БелаПАН»