Протасевич в розмові з RT заявив, що планує створити «нейтральний» медіапроєкт в Білорусі

Протасевич в розмові з RT заявив, що планує створити «нейтральний» медіапроєкт в Білорусі

12 Серпня 2021
2553
12 Серпня 2021
20:02

Протасевич в розмові з RT заявив, що планує створити «нейтральний» медіапроєкт в Білорусі

2553
На його думку, і опозиційні, і провладні телеграм-канали переповнені мовою ворожнечі.
Протасевич в розмові з RT заявив, що планує створити «нейтральний» медіапроєкт в Білорусі
Протасевич в розмові з RT заявив, що планує створити «нейтральний» медіапроєкт в Білорусі

Російський пропагандистський канал RT опублікував розмову з білоруським політув’язненим та ексзасновником проєкту NEXTA Романом Протасевичем

В ній Протасевич заявив, що планує створити медіапроєкт в Білорусі, який був би нейтральним. 

Але поки що він ще не знає, як саме це виглядатиме. 

«Я думаю над тим, наскільки це буде якимось моїм персональним брендом, або все-таки робити якийсь окремий медіапроєкт. Я не кажу, що він з самого початку буде великий. Але плани у мене є. І плани, можливо, наполеонівські. Тим більше що зараз в Білорусі практично немає ЗМІ, які були б посередині», – сказав він. 

Також, на його думку, в Білорусі не залишилось нейтральних ЗМІ, а телеграм-канали з будь-якої сторони переповнені мовою ворожнечі. І він би хотів робити медіа, яке б спокійно міг читати будь-хто в Білорусі.

«І це те, чого зараз вимагає суспільство, тому що суспільство втомилося від оскаженілої пропаганди з мовою ненависті. Суспільство втомилося від постійних звинувачень один одного. Що відкрити опозиційні телеграм-канали, що відкрито провладні телеграм-канали – там просто потік образ і відверта пропаганда. Я ж хочу зробити те, що буде відповідати, по-перше, запитам суспільства, по-друге, запитам часу. І зробити щось на нейтральній смузі, те, що кожен зможе спокійно читати. І більш того, доносити багато тез принципово з нового боку. Я сподіваюся, що буду сприяти тому, щоб і чиновники, і держава все-таки ставали більш відкритими до коментарів, до висловлювань», – додав він. 

Нагадаємо, що 23 травня 2021 року ВПС Білорусі змусили сісти у Мінську літак Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса.

Спецслужби затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича та його подругу Софію Сапегу, які перебували на борту лайнера. Наразі Протасевич та Сапега перебувають під домашнім арештом.

Міжнародна спільнота прирівняла дії режиму Лукашенка до «державного тероризму». Після затримання Протасевич дав «інтерв'ю» державному телебаченню, у якому «визнав причетність до підготовки замаху» на Лукашенка. Щирість сказаного Протасевичем можна поставити під сумнів, адже можливо опозиціонера катували у СІЗО.

У травні так звана «генеральна прокуратура ЛНР» звернулася до Білорусі з проханням видати Романа Протасевича для проведення слідчого експерименту. Бойовики нібито встановили причетність Романа Протасевича до «обстрілу мирного населення Донбасу». 

Засновник батальйону «Азов» Андрій Білецький повідомив, що Роман Протасевич дійсно перебував на Донбасі, але працював як журналіст і отримав поранення під Широкіним.

Самопроголошений президент Лукашенко заявив, що не заперечує щодо допиту Протасевича «слідчими» так званої «генеральної прокуратури ЛНР».

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що самопроголошеному президенту Лукашенку «буде боляче» у разі допуску представників терористичної «ЛНР» до затриманого Протасевича.

Заступник голови МЗС України Еміне Джапарова заявила, що Київ діятиме миттєво проти будь-яких спроб Білорусі легітимізувати терористичні утворення «Л/ДНР».

Фото: RT

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2553
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду