Посольства США, Німеччини та Франції вшанували пам'ять журналіста Павла Шеремета

Посольства США, Німеччини та Франції вшанували пам'ять журналіста Павла Шеремета

20 Липня 2021
1816
20 Липня 2021
17:01

Посольства США, Німеччини та Франції вшанували пам'ять журналіста Павла Шеремета

1816
Посольства трьох країн сподіваються на справедливе покарання для відповідальних за вбивство журналіста.
Посольства США, Німеччини та Франції вшанували пам'ять журналіста Павла Шеремета
Посольства США, Німеччини та Франції вшанували пам'ять журналіста Павла Шеремета

У вівторок, 20 липня, посольства США, Німеччини та Франції в Україні вшанували пам'ять вбитого журналіста Павла Шеремета, який загинув у 2016 році унаслідок підриву автомобіля.

Посольство США в Україні закликало захищати права та свободи журналістів, а також продовжувати забезпечувати справедливість для сімей і близьких тих, кого ми втратили.

«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять журналіста Павла Шеремета, убитого п'ять років тому в Києві. Ми всі маємо захищати права та свободи журналістів, а також продовжувати забезпечувати справедливість для сімей і близьких тих, кого ми втратили», – зазначило посольство у Twitter.

«П'ять років тому жорстоко вбили Павла Шеремета, а зловмисників досі не спіймали. Сьогодні ми думками з ним та його сім’єю і продовжуємо сподіватися на повне розслідування цього злочину», – йдеться в повідомленні посольства Німеччини у Twitter.

Посольство Франції висловило сподівання на те, що справа буде розкрита і винуватці злочину будуть покарані.

«20 липня 2021 року минає п'ять років від убивства журналіста видання "Українська правда" Павла Шеремета. Франція віддає шану пам'яті загиблого та сподівається, що справу буде розкрито і винуватці злочину покарані. Щирі співчуття близьким і рідним», – йдеться у повідомленні французької дипмісії у Twitter.

20 липня 2021 року у центрі Києва журналісти вшанували пам'ять Павла Шеремета, який загинув рівно п'ять років тому, 20 липня 2016 року, в результаті підриву автомобіля.

«Українська правда» також організовує забіг пам'яті Павла Шеремета. Він відбудеться у суботу о 07:30 ранку від пам'ятника (вулиця Богдана Хмельницького, 42).

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. 12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру трьом фігурантам справи щодо вбивства Шеремета: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта та ветерана АТО Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.   

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко, разом з нею був Андрій Антоненко, а Яна Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. 

Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним. Громадськість також різко розкритикувала припущення слідства.

30 квітня 2021 року суд змінив запобіжний захід для ще одного підозрюваного Андрія Антоненка із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.  22 червня суд продовжив домашній арешт Антоненку ще на два місяці.

29 червня 2021 року Шевченківський районний суд продовжив запобіжні заходи Юлії Кузьменко та Яні Дугар.

4 січня 2021 року «Білоруський народний трибунал», EUobserver та «Українська правда» опублікувала записи розмови від 11 квітня 2012 року, голоси на яких нагадують голос тодішнього голови КДБ Білорусі Вадима Зайцева та голоси працівників контртерористичного підрозділу КДБ «Альфа», з якими проводили інструктаж. Вони обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета.

Записи передав бельгійському виданню EUobserver Ігор Макар, колишній заступник командира спецпідрозділу «Алмаз» МВС Білорусі, нині представник громадянської ініціативи «Білоруський народний трибунал».Також Макар передав Україні запис розмови силовиків Білорусі та погодився свідчити в справі про вбивство журналіста Офісу генерального прокурора України

У Міністерстві внутрішніх справ України заявили, що ці записи відповідають нинішній версії слідства

Також МВС України у межах розслідування вбивства Павла Шеремета спрямувало міжнародні доручення до Білорусі, Литви, США та Росії, з метою перевірити версію про «білоруський слід».

Фото: U.S. Embassy Kyiv/Twitter

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1816
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду