20:34
Понеділок, 14 Червня 2021

Опозиція зірвала засідання комітету, на якому планувалося вивести телебачення з-під дії закону про мову – Княжицький

1 378
Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв заперечує такі наміри.
Опозиція зірвала засідання комітету, на якому планувалося вивести телебачення з-під дії закону про мову – Княжицький
Опозиція зірвала засідання комітету, на якому планувалося вивести телебачення з-під дії закону про мову – Княжицький

Представники політичної партії «Європейська солідарність» та громадські активісти 14 червня влаштували акцію протесту під стінами будівлі, де знаходиться парламентський комітет гуманітарної та інформаційної політики, з метою зірвати позачергове засідання комітету. Про це у коментарі «Детектору медіа» повідомив народний депутат від «ЄС», член комітету гуманітарної та інформполітики Микола Княжицький.

За словами пана Княжицького, «завдяки протестам людей і рішучим діям опозиційних депутатів вдалося зірвати незаконне засідання гуманітарного комітету ВР, на якому "слуги" планували вивести телебачення з-під дії закону про мову». «Але вони все одно планують завтра провести це засідання, на якому вивести телебачення з-під дії закону про мову під час розгляду у другому читанні проєкту закону № 4107 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. «Слуги» хочуть внести правки з порушенням 116-ї статті  Регламенту», – сказав Микола Княжицький.

Микита Потураєв у коментарі «Детектору медіа» зауважив, що від фракції «Слуга народу» немає жодних пропозицій по скасуванню закону про забезпечення функціонування української мови як державної, який був ухвалений в 2019 році.

«Немає і пропозицій по якомусь сутнісному перегляду норм цього закону. В тому числі й того, що стосується для фільмів чи серіалів на телебаченні. Окремі депутати пропонували різні варіанти того, як може працювати мовний закон – з точки зору строків та інших несутнісних моментів. Але в порядку денному нічого з цих пропозицій немає. Цю дискусію розпочали не депутати чи хтось ще, а представники телевізійної та кіноіндустрії. Вони виступили з проханням перенести набрання чинності однієї з норм закону, яка зобов'язувала перейти з липня на українську мову. Представники індустрій говорили, що через карантин не встигають дозняти достатньо власного продукту. У підсумку, чи відбулось таке перенесення? Ні. Чи є зараз в порядку денному таке перенесення? Ні. Чи могло воно пройти у Верховній Раді і отримати більшість голосів у нашій фракції? Ні», – сказав він.

За словами пана Потураєва, скандал зараз роздмухують не через це. Зараз на розгляді у депутатів зміни до законів для забезпечення незалежності Національної ради з питань телебачення і радіомовлення – проєкт №4107. «Наприклад, однією з правок в пакеті цих змін передбачається визначити, що вимоги до створення телепрограм та до телеорганізацій встановлюються виключно законодавством про телерадіомовлення. При цьому зазначається, що мовлення телеорганізацій здійснюється державною мовою. Тобто – українська не страждає. Профільним законодавством для телерадіомовлення встановлюється і обов'язковий обсяг мовлення державною мовою. Щодо повноважень – усе залишається на функціональному рівні, якщо й говорити про такі поправки», – роз’янив голова профільного комітету.

Потураєв уточнив, що мовний омбудсмен слідкуватиме за дотриманням норм мовного законодавства, а Нацрада з питань телебачення і радіомовлення – в межах своїх повноважень – за тим, як дотримуються законодавства телерадіомовники.

«Чи змінює це якось функціонування української мови як державної? Ні. Чи знищує це закон про мову? Ні. Чи дозволено буде показувати фільми та серіали будь-якою мовою без дотримання мовних квот? Ні. Але нашим опонентам потрібен цей скандал, тому що вони хочуть відвести увагу від власних проблем. Хайп на мовному питанні завжди для цього і використовувався. Комітет ще не прийняв жодного рішення з приводу тієї чи іншої поправки, ще не має навіть підстави розглядати в залі якесь рішення з цього приводу. Але вже бачимо, що частина партії Порошенка переживає ніби "останню битву". Частина фракції "Голос" – теж робить вигляд, що не можуть пережити щось. Насправді, усе це просто від їхнього цинізму», – зауважив Микита Потураєв. На його думку, протест організовано, щоб перекрити негативний ефект від записів, оприлюднених Денисом Бігусом, та скандали в партії «Голос».

Нагадаємо, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики 10 лютого 2021 року рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проєкт закону №4107 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення».

24 травня народні депутати від «Слуги народу» Микита Потураєв та Євгенія Кравчук зареєстрували у парламенті законопроєкт № 5554, який пропонує відтермінувати набуття чинності статті, яка передбачає, що мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна.

Ця норма має набути чинності 16 липня 2021 року. Натомість Потураєв та Кравчук пропонували, щоб вона набула чинності «через два місяці від дня відміни карантину», який запровадили з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби.

Фото з Facebook сторінки Тараса ШамайдиЧитайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1378
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду