«Петр и Мазепа» судиться через статтю річної давності
Інформаційне агентство «Петр и Мазепа» захищається в суді, куди звернулися фігуранти розслідування «Укрдержцифра» і ДП «Госінформаналітика».
Як повідомляє «Петр и Мазепа» на своєму сайті, причина судових розглядів криється у тексті річної давності.
25 березня 2020 року було опублікувано статтю «Кодування ліків. Цинічний схематоз VS приватно-державне партнерство здорової людини» Матеріал містив пост Дмитра Дубілета, який першим відзвітував про знайдену проблему.
Міністр Кабміну виступив ньюзмейкером А редакція поглибила пошуки і відшукала корупційні схеми.
Проте позивачі вказали третьою стороною Дубілета. Вони не спромоглися звернутися з відповідним клопотанням до суду або обгрунтувати для суду причину його залучення.
Як зазначає «Петр и Мазепа», в цьму й було перше порушення.
Другим, на думку редакції, є те, що весь позов побудований на частини 3 статті 277 ЦК, яка не діє аж з 2014 року.
«Головний редактор з подивом дізнався, що в суд подали на його псевдонім (причому навіть після того, як з затребуваної судом інформації з'ясувалося, що таку людину в природі не існує, адреси проживання у нього немає, зв'язатися з ним неможливо - все це підшили до справи і пустили далі)», — це й стало третім порушенням, комментують ситуацію в редакції.
«Адже при цьому до нас ніхто навіть не намагався звернутися. Редакція навіть повісток і повідомлень не отримала», — доповнюють журналісти.
Повний звіт щодо помилок слідства редакція обіцяє представити згодом. Отже, готується до засідання.
Додамо, що інтереси «Петр и Мазепа» представляє адвокат Денис Записній.
Разом редакція сподівається розібратися.
«Судячи з кількості порушень, допущених позивачами, в даний момент ми захищаємо не тільки права незалежних журналістів України. Так вийшло, що на нас обкатують досить цікавий спосіб засудити практично будь-якого інакомислячого українця, готового кинути виклик корупції», — пишуть на «Петр и Мазепа».
ДМ буде слідкувати за історією інформагентства, а поки нагадає, як «Дизель Студіо» звинуватила Майкла Щура у розпалюванні національної ненависті та порушенні авторських прав.
В цій ситуації, за словами представників «Телебачення Торонто», їхня команда не перший рік знімає відео про різних людей і точно знає, що «використання фрагментів чужих авторських творів без попереднього дозволу передбачене 21-ю статтею Закону України про авторське та суміжні права».
Фото: «Петр и Мазепа»