Ексгенпрокурор Рябошапка про закриття «каналів Медведчука»: Матеріали були готові ще в 2019 році

Ексгенпрокурор Рябошапка про закриття «каналів Медведчука»: Матеріали були готові ще в 2019 році

17 Травня 2021
1438
17 Травня 2021
09:48

Ексгенпрокурор Рябошапка про закриття «каналів Медведчука»: Матеріали були готові ще в 2019 році

1438
За словами Руслана Рябошапки, тоді СБУ не набралася рішучості внести відповідні пропозиції, і, відповідно, РНБО не змогла розглянути запровадження санкцій.
Ексгенпрокурор Рябошапка про закриття «каналів Медведчука»: Матеріали були готові ще в 2019 році
Ексгенпрокурор Рябошапка про закриття «каналів Медведчука»: Матеріали були готові ще в 2019 році

Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що матеріали для запровадження санкцій щодо телеканалів з орбіти лідера «ОПЗЖ» Віктора Медведчука були готові вже восени 2019 року.

«Я вам ще скажу, що вперше питання про санкції щодо телеканалів прозвучало ще чи влітку чи восени, ранньої осені 2019 року…Я тоді вже був генпрокурором, Данилюк тоді був секретарем РНБО, Богдан був в Офісі президента. І ми за участі ще Івана Баканова обговорювали цю проблему з президентом. І матеріали були готові. Але тоді Баканов не набрався рішучості внести відповідні пропозиції. І, відповідно, РНБО не змогла розглянути цю ситуацію», – стверджує Рябошапка.

За словами Рябошапки, Баканов тоді переконав президента, і, відповідно, історія затягнулася.

«І продовжувалася історія типу загравання, комунікації з російською владою, що ми нібито очікуємо від них якихось поступок в ситуації з Донбасом», – стверджує ексгенпрокурор.

Ексгенпрокурор вважає, що запровадження санкцій у 2021 році було пов’язано з тим, що ці телеканали почали дуже суттєво впливали на імідж і на рейтинг президента Володимира Зеленського.

«Там були, звичайно, постійні медіаатаки на Зеленського, на Офіс президента. Відповідно, у нього не було іншого варіанту, аніж таким чином припинити роботу цих телеканалів», – зауважив Рябошапка.

13 квітня Печерський районний суд Києва постановив відправити Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету.

Медведчук і його однопартієць, нардеп Тарас Козак підозрюються у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму, який тимчасово окупувала РФ. Підозру нардепам оголосили 11 травня за трьома епізодами.

Один із них стосується проєкту проти інформаційної безпеки України під назвою «Промінь». Другий епізод стосується розграбування національних ресурсів в Азовському морі. Третій епізод стосується подій серпня 2020 року, коли Медведчук нібито надіслав Козаку секретні дані про розташування, особовий склад і бойову підготовку прихованого військового підрозділу Збройних Сил України.

11 травня СБУ проводила обшуки у київському будинку Медведчука та в офісі «ОПЗЖ». Точне місцезнаходження Тараса Козака наразі невідоме, за словами Медведчука, його однопартієць знаходиться у Білорусі «на лікуванні».

У лютому 2021 року Україна запровадила проти Медведчука та його дружини Оксани Марченко санкції за фінансування тероризму.

Також у лютому 2021 року рішенням РНБО були запроваджені санкції проти соратника Медведчука Тараса Козака, які передбачають закриття каналів «112 України», ZIK та NewsOne.

У лютому 2021 року командою співробітників холдингу Тараса Козака був створений новий канал – «Перший незалежний». Однак, з незрозумілих причин «Перший незалежний» припинив мовлення на супутнику після години етеру.  

У квітні 2021 року адміністрація YouTube заблокувала перегляд в Україні каналів «112 Україна», NewsOne та ZIK. Після цього «канали Медведчука» перейшли на резервні YouTube-канали.

Фото: Радіо Свобода

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1438
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду