Російське телебачення почало показувати списки «недружніх» до Росії країн

Російське телебачення почало показувати списки «недружніх» до Росії країн

28 Квітня 2021
3857
28 Квітня 2021
10:21

Російське телебачення почало показувати списки «недружніх» до Росії країн

3857
У квітні 2021 року МЗС Росії офіційно повідомило про початок формування списку «недружніх» країн.
Російське телебачення почало показувати списки «недружніх» до Росії країн
Російське телебачення почало показувати списки «недружніх» до Росії країн

Російське телебачення обговорює ініціативу Кремля запровадити список зовнішньополітичних «ворогів» Росії та почало оприлюднювати різні його варіанти. На це звернули увагу користувачі українського сегменту Facebook.

Зокрема, в етері «Россия 24» розповсюджується декілька варіантів списку «недружніх» країн з посиланням на різні джерела в уряді РФ.

У варіанті з посиланням на джерела видання «Известия», це: США, Польща, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Велика Британія, Канада, Україна, Австралія.

В іншому варіанті (джерело Пул №3) це: США, Литва, Латвія, Естонія, Грузія, Україна, Польща, Чехія та Велика Британія.

Скріншот відео: Россия 24/Youtube

У квітні 2021 року Росія розпочала формувати список «недружніх» країн, які не зможуть наймати на роботу в свої дипломатичні місії російських громадян. У МЗС РФ зазначили, що робота над формування списку триває, наразі можна ствердно сказати лише те, що «в ньому точно будуть США».

Чергову дипломатичну кризу між РФ та Заходом спровокували відомості про те, що ГРУ РФ організувало вибух на складі боєприпасів в чеському місті Врбетіце в 2014 році. Чеська влада оголосила про суттєве скорочення дипломатичної місії РФ у Празі, Кремль вдався до дзеркальних дій. Чехію підтримали інші західні країни, оголосивши про висилку російських дипломатів. 

Наразі Росія веде активну політику з дестабілізації західних демократій, України, Грузії, Молдови, а також країн Балтії. У 2016 році Кремль намагався втрутитись у президентські вибори у США, тоді перемогу отримав республіканець Дональд Трамп. 

Західні розвідки вважають, що російські спецслужби причетні до вбивства опонента Путіна Олександра Литвиненка, отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, та до замаху на колишього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки. 

В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу. У липні 2014 року російський ЗРК Бук, який був перекинутий росіянами на непідконтрольну Україні територію Донецької області, знищив пасажирський лайнер Боїнг-777 Малайзійських авіаліній. Загинули 298 осіб.

Кремль заперечує участь РФ у війні на Донбасі, називаючи її «громадянським конфліктом». Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима й озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію з кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистів. Жертвами російської агресії стали понад 13 тисяч громадян України. До війни проти України активно залучена і російська пропаганда.

У березні-квітні 2021 року Росія почала активно стягувати війська до кордонів України, також активізували обстріли позицій ЗСУ і підконтрольні Кремлю бойовики ОРДЛО, українські війська понесли втрати. Росія нарощує свою військову присутність і в окупованому Криму, маскуючи перекидання військ під навчання. 

22 квітня міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив про завершення навчань у Південному та Західному військових округах Російської Федерації, які розташовані біля кордонів України, та про початок відведення військ.

Скріншот відео: Россия 24/Youtube

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3857
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду