Гібридна війна РФ в інформаційному полі: Ткаченко назвав три правила, яких має дотримуватися кожен
Гібридна війна РФ в інформаційному полі: Ткаченко назвав три правила, яких має дотримуватися кожен
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що однією з частин гібридної війни РФ проти України є інформаційний вплив, який чиниться прихованими в текстах фейками, дезінформацією, напівправдою. Про це Ткаченко написав у Telegram.
«Ціль одна – викликати в українців страх, невпевненість у майбутньому, агресію один до одного. Чим більше такого впливу – тим поживніший ґрунт для посіву пропаганди. Ми маємо протистояти цій інформаційній загрозі. Але починати треба з основ … Аби підтримувати як свою, так і спільну медіагігієну України. Аби був сталий ефект, який закріпиться міцно у суспільстві – боротися необхідно із коренем проблеми. А це – ігнорування чи незнання правил і принципів перевірки інформації», – написав Ткаченко.
Міністр навів три правила інформаційної гігієни, «яких має дотримуватися кожен».
- Побачив фейк – тисни «поскаржитись»;
- Перевіряй грамотно – шукай першоджерело інформації;
- Вчитуйся у зміст, а не ведись на гучні заголовки.
У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.
Кремль заперечує участь РФ у війні на Донбасі, називаючи її «громадянським конфліктом». Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима й озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію з кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистів. До війни проти України з 2014 року активно залучена і російська пропаганда.
Раніше Олександр Ткаченко анонсував створення в Україні онлайн-музею російської агресії. Зокрема, в межах державного підприємства, підпорядкованого Міністерству культури і інформаційної політики, буде невеличка група людей, які будуть займатися моніторингом, виданням інформації, інформуванням громадськості.
2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «ОПЗЖ» й соратника Віктора Медведчука Тараса Козака. Санкції, введені строком на п’ять років передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZiK, власником яких є Козак. 3 лютого канали пулу Козака почали відключати з етеру.
Експерти неодноразово звинувачували канали пулу Козака у розповсюдженні дезінформації та кремлівських наративів, які підривають національну безпеку України.
26 лютого, почав мовити новий канал Перший незалежний, створений командою співробітників холдингу Тараса Козака. Однак в етері він пробув лише трохи більше години, раптово припинивши мовлення на супутнику.
Офіційних коментарів влади щодо причин вимкнення досі немає. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов прокоментував вимкнення каналу іронічно: «чи то технічна помилка, чи Божа кара».
3 березня нардеп Нестор Шуфрич заявив, що співробітники підсанкційних телеканалів «112 Україна», NewsOne и ZIK, які працюють зараз на також заблокованому Першому незалежному, планують створити ще один телеканал.
Після цього видання Obozrevatel заявило, що його намагаються захопити рейдери. Воно звинуватило в цьому бізнесмена Павла Фукса. Зокрема, у видання є власний телеканал Obozrevatel, що розпочав свою роботу під назвою Oboz TV як розділ на сайті.
Фото: Олександр Ткаченко/Facebook