detector.media
05.03.2021 13:41
Гібридна війна РФ в інформаційному полі: Ткаченко назвав три правила, яких має дотримуватися кожен
Гібридна війна РФ в інформаційному полі: Ткаченко назвав три правила, яких має дотримуватися кожен
На думку міністра, існує три прості правила інформаційної гігієни, яких має дотримуватися кожен.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що однією з частин гібридної війни РФ проти України є інформаційний вплив, який чиниться прихованими в текстах фейками, дезінформацією, напівправдою. Про це Ткаченко написав у Telegram.

«Ціль одна – викликати в українців страх, невпевненість у майбутньому, агресію один до одного. Чим більше такого впливу – тим поживніший ґрунт для посіву пропаганди. Ми маємо протистояти цій інформаційній загрозі. Але починати треба з основ … Аби підтримувати як свою, так і спільну медіагігієну України. Аби був сталий ефект, який закріпиться міцно у суспільстві – боротися необхідно із коренем проблеми. А це – ігнорування чи незнання правил і принципів перевірки інформації», – написав Ткаченко.

Міністр навів три правила інформаційної гігієни, «яких має дотримуватися кожен».

У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

Кремль заперечує участь РФ у війні на Донбасі, називаючи її «громадянським конфліктом». Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима й озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію з кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистів. До війни проти України з 2014 року активно залучена і російська пропаганда. 

Раніше Олександр Ткаченко анонсував створення в Україні онлайн-музею російської агресії. Зокрема, в межах державного підприємства, підпорядкованого Міністерству культури і інформаційної політики, буде невеличка група людей, які будуть займатися моніторингом, виданням інформації, інформуванням громадськості.

2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «ОПЗЖ» й соратника Віктора Медведчука Тараса Козака. Санкції, введені строком на п’ять років передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZiK, власником яких є Козак. 3 лютого канали пулу Козака почали відключати з етеру.

Експерти неодноразово звинувачували канали пулу Козака у розповсюдженні дезінформації та кремлівських наративів, які підривають національну безпеку України.

26 лютого, почав мовити новий канал Перший незалежний, створений командою співробітників холдингу Тараса Козака. Однак в етері він пробув лише трохи більше години, раптово припинивши мовлення на супутнику.

Офіційних коментарів влади щодо причин вимкнення досі немає. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов прокоментував вимкнення каналу іронічно: «чи то технічна помилка, чи Божа кара».

3 березня нардеп Нестор Шуфрич заявив, що співробітники підсанкційних телеканалів «112 Україна», NewsOne и ZIK, які працюють зараз на також заблокованому Першому незалежному, планують створити ще один телеканал.

Після цього видання Obozrevatel заявило, що його намагаються захопити рейдери. Воно звинуватило в цьому бізнесмена Павла Фукса.  Зокрема, у видання є власний телеканал Obozrevatel, що розпочав свою роботу під назвою Oboz TV як розділ на сайті.

Фото: Олександр Ткаченко/Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY