16:20
Вівторок, 15 Вересня 2020

Нардепи дозволили місцевим радам оприлюднювати проєкти рішень за 10 днів до розгляду замість 20

839
Але не підтримали збільшення штрафів для посадовців за неоприлюднення інформації.
Нардепи дозволили місцевим радам оприлюднювати проєкти рішень за 10 днів до розгляду замість 20
Нардепи дозволили місцевим радам оприлюднювати проєкти рішень за 10 днів до розгляду замість 20

15 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому зміни до закону «Про доступ до публічної інформації» щодо зменшення строку оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування. За відповідний законопроєкт № 2228 проголосували 289 народних депутатів.

Відповідно до змін, органи місцевого самоврядування мають оприлюднювати проєкти своїх нормативно-правових актів і рішень не пізніш як за 10 робочих днів до дати розгляду, а не за 20 робочих днів, як це раніше передбачав закон.

Водночас депутати не підтримали поправку народного депутата Миколи Княжицького («Європейська солідарність»), підтриману профільним Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики, яка передбачала збільшити штрафи для посадовців за неоприлюднення інформації з 425-850 грн до 1700-3400 грн. Закон ухвалили без цих змін до Кодексу про адміністративні правопорушення.

Закон має набрати чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Законопроєкт № 2228 «Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо зменшення строку оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування» зареєстрував 4 жовтня 2019 року народний депутат Дмитро Микиша («Слуга народу»).

Його підтримав профільний Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, хоча й мав дискусію щодо строків оприлюднення проєктів актів і рішень місцевих рад. Частина депутатів наполягала, що такі документи мають оприлюднюватися за 10 робочих, а не календарних днів (як було в першій редакції законопроєкту). Представник офісу уповноваженого з прав людини зазначив, що норма про 10 календарних днів звузить право громадськості на отримання інформації.

3 червня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні за основу.Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
839
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду