16:15
Середа, 20 Травня 2020

50% українців вважають, що заборона російських соцмереж обмежує права громадян – дослідження

493
Необхідним кроком для захисту держави цю заборону вважає 36% українців у віці 18 років і старше.
50% українців вважають, що заборона російських соцмереж обмежує права громадян – дослідження
50% українців вважають, що заборона російських соцмереж обмежує права громадян – дослідження

50% опитаних телефоном думають, що заборона російських соціальних мереж є помилкою і «призводить лише до обмеження прав громадян». Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, які оприлюднили 19 травня.

Ще 15% респондентів було важко відповісти про своє ставлення до цієї заборони.

Опитуваним ставили питання про їхні політичні вподобання, ставлення до президента Володимира Зеленського та органів влади, протидію пандемії коронавірусної інфекції, а також ставлення до 8 березня, 1, 8 та 9 травня. 

КМІС провів опитування з 14 по 17 травня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У ході опитування проведено 2000 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%.

15 березня 2020 року КМІС оприлюднив результати опитування, які показали, що 53,5% вважають заборону російських телеканалів помилкою і обмеженням прав. Необхідним кроком для захисту країни – 31,7%.

8 квітня 2020 року опитування Kantar online Track показало, що 46% українців підтримують продовження блокування російських соцмереж. Водночас 43% - проти продовження санкцій.

Нагадаємо, 14 травня 2020 року президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО «Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (cанкцій)», які передбачають продовження блокування в Україні російських інтернет-сервісів і соцмереж, а також санкції проти низки російських медійних компаній і розробників програмного забезпечення. У списку санкцій 235 юридичних осіб та 377 фізичних осіб. Проти юридичних осіб термін санкцій продовжується на 1-3 роки, проти фізичних – на три роки.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
493
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду