11:02
Вівторок, 31 Березня 2020

«Опозиційна платформа – За життя» є основним замовником політичної джинси в онлайн-медіа – ІМІ

978
Сайти NewsOne, 112.ua та «Знай.юа» стали антилідерами з розміщення матеріалів з ознаками замовлення. Натомість таких матеріалів не виявили на сайтах «Укрінформ», «Український тиждень», «Українська правда» та Liga.net.
«Опозиційна платформа – За життя» є основним замовником політичної джинси в онлайн-медіа – ІМІ
«Опозиційна платформа – За життя» є основним замовником політичної джинси в онлайн-медіа – ІМІ

Експерти Інституту масової інформації в березні 2020 року провели моніторинг онлайн-медіа на предмет наявності матеріалів з ознаками замовлення. Про це свідчить дослідження ІМІ, проведене в 18 онлайн-медіа (повна вибірка становила понад 20 тисяч новин).

«Опозиційна платформа – За життя» стала лідером серед замовників політичної джинси (41% матеріалів з ознаками замовлення), інші політичні сили разом мають 9,5% таких матеріалів. На другому місці серед основних замовників джинси в онлайн-медіа – комерційні компанії, на які припало 32% таких матеріалів. Порівняно з четвертим кварталом 2019 року в березні кількість замовних матеріалів в медіа від комерційних компаній впала майже вдвічі.

У березні співвідношення політичної та комерційної джинси склало відповідно 62% і 38%. Зростання кількості політичних матеріалів з ознаками замовлення в першому кварталі 2020 року, порівняно з попереднім кварталом, могло свідчити про підготовку партій до місцевих виборів.Сайтами-антилідерами з розміщення матеріалів з ознаками замовлення стали NewsOne (56 матеріалів, виявлених протягом тижня моніторингу, переважно на користь ОПЗЖ), 112.ua (45 матеріалів, переважно на користь ОПЗЖ) і «Знай.юа» (27 матеріалів). Не було виявлено матеріалів з ознаками замовності на сайтах «Укрінформ», «Український тиждень», «Українська правда» та Liga.net.

Загалом 11% матеріалів з ознаками замовлення були умовно марковані як реклама. Таке позначення не відповідає законодавству, тому ці матеріали було зараховано до неналежного маркування.

Матеріал написано за результатами моніторингу, що проводився 2–6 березня 2020 року в 18 популярних інтернет-медіа: «Обозреватель», «Знай.ua», 24 канал, «Гордон», «Українська правда», НВ, УНІАН, «Сегодня», ТСН, 112.ua, NewsOne, «РБК-Україна», Liga.net, «Український тиждень», «Інтерфакс-Україна», «Страна.ua», «Цензор». Вибірка охоплює всі новини підряд, що вийшли на сайтах протягом вказаного періоду (понад 20 тисяч новин).

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews Network.

З методологією дослідження можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, політична партія «Опозиційна платформа – За життя» стала лідером із замовлення немаркованої політичної агітації протягом парламентської кампанії 2019 року, на її долю припало 46% матеріалів від загальної кількості матеріалів з ознаками замовлення.

~insertother~

Фото: ІМІ

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
978
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду