Україна піднялася в рейтингу свободи Freedom House

Україна піднялася в рейтингу свободи Freedom House

4 Березня 2020
2268
4 Березня 2020
17:38

Україна піднялася в рейтингу свободи Freedom House

2268
Україна піднялася на дві позиції в рейтингу «Свобода у світі – 2020» правозахисної організації Freedom House – з 60 на 62 позицію. Однак Україна досі залишається в списку «частково вільних країн».
Україна піднялася в рейтингу свободи Freedom House
Україна піднялася в рейтингу свободи Freedom House

Про це йдеться в щорічному звіті Freedom House про стан політичних прав та громадянських свобод у країнах, оприлюдненому 4 березня.

Зокрема, у Freedom House зазначають, що протягом 2019 року журналісти в Україні продовжили стикатися з фізичним насильством і залякуваннями, а українськими судами і правоохоронними органами часто не забезпечувався належний захист їхніх прав. У звіті загадується про напад на черкаського журналіста Вадима Комарова, після якого він у ніч на 20 червня помер; а також – про затримання трьох осіб в рамках кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета.

«У медіапросторі спостерігається значний плюралізм думок і піддаються відкритій критиці влада та ситуація з розслідуваннями щодо впливових людей. Проте значна кількість ЗМІ перебуває в власності і під контролем бізнес-магнатів, які використовують їх як інструмент для просування власних інтересів», – йдеться в повідомленні.

У правозахисної організації нагадали, що президент України Володимир Зеленський отримав значну підтримку від медіа, підконтрольних Ігорю Коломойському; інші партії також висвітлюються у позитивному ключі в дружніх до них ЗМІ.

Згідно зі звітом, пан Зеленський іноді відмовлявся відповідати на запитання журналістів, а його працівники періодично не допускали журналістів до приміщень, які вони за законом мають право відвідувати.

Крім того, у Freedom House додали, що закон про доступ до публічної інформації належним чином не виконується.

Показники рейтингу та оцінка стану не відображають умови, що склалися на окупованих територіях України – в Криму та Східному Донбасі, які аналізуються в окремих звітах. У звіті «Свобода у світі» оцінюється рівень політичних прав та громадянських свобод на окремій географічній території, незалежно від того, чи ця територія перебуває під впливом держави, недержавних суб’єктів чи іноземних сил. Спірні території іноді оцінюються окремо, якщо вони відповідають певним критеріям, зокрема таким як наявність відносно стабільних меж, що дозволяє робити щорічні порівняння. Для отримання детальнішої інформації див. методологію звіту та розділ «Поширені запитання».

Нагадаємо, 5 червня 2019 року правозахисна організація Freedom House повідомила, що протягом останнього десятиліття в усьому світі погіршується ситуацією із свободою ЗМІ, цей процес пов’язаний, зокрема, із занепадом демократії.

Фото: Укрінформ 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2268
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду