12:50
Середа, 29 Січня 2020

Держтелерадіо в 2019 році забракував мільйон російських книжок, а «Укртелефільм» реформувати не зміг

651
«Детектор медіа» підбив підсумки роботи держкомітету у другій половині 2019 року.
Держтелерадіо в 2019 році забракував мільйон російських книжок, а «Укртелефільм» реформувати не зміг
Держтелерадіо в 2019 році забракував мільйон російських книжок, а «Укртелефільм» реформувати не зміг

У 2019 році Державний комітет телебачення і радіомовлення дав 4097 дозволів на ввезення друкованої продукції з Росії та 2256 відмов. Більшість відмов стосувалася подачі неповного пакету документів заявниками, а в 151 випадку — стосувалася антиукраїнського змісту. У комітеті кажуть, що не дали ввезти в Україну майже мільйон примірників антиукраїнських видань і наклали 876 тисяч гривень штрафів. Про це йдеться в підсумковому моніторингу роботи Держтелерадіо за друге півріччя 2019 року, проведеному «Детектором медіа».

Серед тих, хто отримав відмову, є компанія «Якабу трейд», якій відмовили у ввезенні 54 видань. Під санкціями дев’ять російських видавництв та троє власників вебсайтів, але українські інтернет-провайдери не блокують доступу до підсанкційних російських інтернет-книгарень. Держтелерадіо поскаржився на це до Ради національної безпеки та Служби безпеки України.

Держкомтітет разом із Національною спілкою журналістики України проводив навчання для редакцій реформованих друкованих видань про те, як публічно захищати свої права у відносинах із владою, як запроваджувати інновації та ефективний менеджмент. Також організація розробляє проєкт Концепції підтримки та розвитку регіональних ЗМІ.

Триває процес реформування «Укртелефільму». У в 2019 році у студії провели аудит, втім є проблеми з рецензуванням звіту оцінки майна в Фонді держмайна через порушення та судові справи. Тому комітет не може спрогнозувати, коли «Укртелефільм» зможе увійти до складу суспільної телерадіокомпанії.

Держкомітет у 2019 році мав витратити 20 мільйонів гривень на програму з популяризації європейської та євроатлантичної інтеграції, проте повністю виконані були договори лише на 9,3 млн гривень.

«Укртелерадіопресінститут», що входить до Держтелерадіо, провів семінари та навчання з інформаційної безпеки, соціальної зайнятості журналістів, стратегічних комунікацій у зоні бойових дій та цивільно-військової співпраці, SMM та онлайн-безпеки, а також круглі столи щодо політики гендерної рівності.

Нагадаємо, в жовтні 2019 року уряд України ухвалив постанову, згідно з якою левова частина повноважень Держкомітету телебачення і радіомовлення перейде до Міністерства культури, молоді та спорту. Кількість штатних співробітників комітету скоротять до 90 людей.  

Більше про досягнення та невдачі Держтелерадіо у 2019 році читайте в моніторинговому звіті.Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
651
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду