Вадим Міський
Програмний директор ГО «Детектор медіа»
13:46
Четвер, 16 Січня 2020

Рада з питань свободи слова підтримала ратифікацію Конвенції РЄ про доступ до офіційних документів

335
Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президенті України 16 січня 2020 року підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів.
Рада з питань свободи слова підтримала ратифікацію Конвенції РЄ про доступ до офіційних документів
Рада з питань свободи слова підтримала ратифікацію Конвенції РЄ про доступ до офіційних документів

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів також рекомендувала Міністерству закордонних справ України внести необхідні документи щодо ратифікації Конвенції на підпис президенту України. А Володимиру Зеленському рекомендували подати до парламенту законопроєкт про ратифікацію Конвенції.

Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів:

  • гарантує право на доступ до документів, що знаходяться у володінні органів влади, будь-якій особі без пояснення причин та намірів отримання інформації, подальшого використання документів;
  • встановлює систему моніторингу, який буде спрямовано на забезпечення країнами-підписантами належної та ефективної імплементації положень Конвенції, розвитку права на доступ до офіційних документів;
  • містить положення щодо врахування суспільного інтересу в інформації, відображеній в офіційному документі, та надання документу, якщо цей інтерес переважить шкоду завдану інтересам, визначеним законодавством;
  • встановлює обов’язок для розпорядників належним чином поводитись із документами для того, щоб вони були легко доступні.

Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів була прийнята Комітетом Міністрів 27 листопада 2008 року та відкрита для підписання державами-членами 18 червня 2009 року в місті Тромсе (Норвегія). Цей міжнародний документ, що вперше закріпляє право доступу до публічної інформації на такому високому рівні, наразі не набрав сили – для цього потрібно, щоб Конвенцію ратифікували 10 країн. Наразі Конвенцію ратифікували дев’ять держав, тому в України є «всі шанси увійти в історію, як країна, що не лише ратифікувала, але і увела Конвенцію в дію».

Нагадаємо, у вересні 2019 року громадські організації звернулися до Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції із закликом підтримати питання ратифікації Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсо).

Фото: dostup.pravda.com.ua 

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
335
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду