Рідні підозрюваного у справі Шеремета поскаржилися, що їм забороняють бачитися із ним

Рідні підозрюваного у справі Шеремета поскаржилися, що їм забороняють бачитися із ним

27 Грудня 2019
1621
27 Грудня 2019
20:04

Рідні підозрюваного у справі Шеремета поскаржилися, що їм забороняють бачитися із ним

1621
Дружина та мати Андрія Антоненка, якого підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета, стверджують, що їм відмовляють у побаченні.
Рідні підозрюваного у справі Шеремета поскаржилися, що їм забороняють бачитися із ним
Рідні підозрюваного у справі Шеремета поскаржилися, що їм забороняють бачитися із ним

Про це вони повідомили у розмові із журналістами, пише «Громадське».

«Мені відмовляють у побаченні, відмовляють дітям бачитись із батьком, я тільки бачу свого чоловіка в залі суду. І безпричинно відмовляють», - сказала дружина музиканта Світлана Антоненко.

«У мене онуки, у мене невістка, у мене сім’я з великої літери. Я прошу по-людськи дати йому (Андрію Антоненку – ред.) можливість побачитися зі своїми дітьми, зі своєю дружиною», - сказала Євгенія Ляшенко, мати Андрія Антоненка, звертаючись до голови МВС Арсена Авакова.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Національна поліція затримала і за згодою Генеральної прокуратури України оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. 

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. Роль у вбивстві Шеремета подружжя ветеранів АТО, волонтерів Владислава (на прізвисько Буча) та Інни (на прізвисько Пума) Грищенків на брифінгу чітко не було пояснено (на сайті МВС зазначено, що, за результатами молекулярних експертиз, на вибухівці лишилися сліди ДНК Грищенків). 

13 грудня суд обрав запобіжний захід підозрюваній Яні Дугарь у вигляді цілодобового домашнього арешту. Юлію Кузьменко а Андрія Антоненка заарештували на 2 місяці.

16 грудня 2019 року проєкт «Слідство.Інфо», який отримав від джерел текст експертизи, повідомив, що її результати є суперечливими та неоднозначними. Зокрема, четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які «суперечать один одному». У поліції, своєю чергою, відкинули звинувачення щодо суперечливості результатів експертиз

Того ж дня в Міністерстві внутрішніх справ заступник голови відомства Антон Геращенко провів зустріч off the record із активістами, журналістами та блогерами щодо справи Шеремета. У коментарі «Детектору медіа» Геращенко сказав, що на зустрічі було близько 25 осіб. За його словами, нових доказів (окрім тих, що були оприлюднені під час брифінгу) під час зустрічі оголошено не було. 

На допит у справі Шеремета також викликали ведучого NewsOne Андрія Павловського.

23 грудня суд відхилив апеляційну скаргу захисту Андрія Антоненка, його залишили під вартою. Наступного дня Апеляційний суд Києва не задовольнив апеляційну скаргу на арешт Юлії Кузьменко

Розгляд другої апеляційної скарги захисту Андрія Антоненка перенесли нпа 8 січня 2020 року.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1621
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Укроп
1821 дн. тому
Закон такие свидания позволяет, но кому то закон - как дышло да и видно боятся, что что то пойдет не так, а всем рты не закроешь.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду