Суд відправив під домашній арешт одну з підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета

Суд відправив під домашній арешт одну з підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета

13 Грудня 2019
1956
13 Грудня 2019
15:16

Суд відправив під домашній арешт одну з підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета

1956
Яна Дугарь перебуватиме під арештом цілодобово за місцем проживання до 8 лютого 2020 року.
Суд відправив під домашній арешт одну з підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета
Суд відправив під домашній арешт одну з підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід підозрюваній у вбивстві журналіста Павла Шеремета, контрактниці Збройних Сил України Яні Дугарь у вигляді цілодобового домашнього арешту. Про це повідомив під час засідання суддя, зачитуючи ухвалу.

Цілодобовий домашній арешт із забороною залишати місце проживання триватиме до 8 лютого 2020 року. За цей час Яна Дугар має прибувати до слідчого та прокурора за першої нагоди, утримуватись від спілкування зі свідками та підозрюваними. Ухвала вступає в дію після її оголошення. Представники захисту планують її оскаржити.

Також зараз розпочались суди щодо обрання запобіжного заходу іншим підозрюваним: Юлії Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), та Андрію Антоненку (ветеран ООС), якого слідство підозрює в організації злочину.

Зазначимо, 22 листопада  Печерський районний суд продовжив арешт іншому підозрюваному у цій справі, ветерану АТО Владиславу Грищенку. А 6 грудня Печерський суд взяв під варту на 60 діб ще одну підозрювану Інну Грищенко. Владислава та Інну заарештували за підозрою в справі щодо підготовки вибуху в Івано-Франківській області. 

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року Національна поліція затримала і за згодою Генеральної прокуратури України оголошувала підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Перший заступник голови Нацполіції, генерал поліції Євген Коваль під час брифінгу в Міністерстві внутрішніх справ назвав імена п'ятьох підозрюваних у справі: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко, Інна та Владислав Грищенки. Основною версією слідства він назвав «дестабілізацію соціально-політичної ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи». За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. Роль у вбивстві Шеремета подружжя ветеранів АТО, волонтерів Владислава (на прізвисько Буча) та Інни (на прізвисько Пума) Грищенків на брифінгу чітко не було пояснено (на сайті МВС зазначено, що, за результатами молекулярних експертиз, на вибухівці лишилися сліди ДНК Грищенків).

7 листопада 2019 року поліція затримала колишніх добровольців Владислава та Інну Грищенків за підозрою в підготовці вибуху в Івано-Франківській області, проте їх можуть пов’язати зі справою про вбивство журналіста Павла Шеремета. Подружжя підозрюють у замаху на вбивство та незаконному поводженні зі зброєю. За версією слідства, їм та ще одному добровольцю Івану Вакуленку замовили вбивство жителя Івано-Франківської області. Вони нібито зробили вибухівку та 13 липня 2018 року прикріпили її до авто в місті Косові. Однак вибух не відбувся, а постраждалий Михайло Чекурак сам помітив вибуховий пристрій. За даними «Української правди», слідство може пов’язати подружжя зі справою журналіста Павла Шеремета. Зокрема, розслідування у справі подружжя веде той самий слідчий, який займається розслідуванням вбивства журналіста.

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 серпня 2018 року Нацполіція заявила, що розголошення додаткових відомостей про розслідування у справі вбивства Павла Шеремета може негативно вплинути на його результати. Того ж місяця Юрій Луценко заявляв, що слідство має інформацію, яка, ймовірно, виведе на виконавців та замовників убивства. У травні 2019-го генпрокурор повідомляв про «серйозний прогрес» у справі Шеремета, проте деталей не розповів.

23 липня 2019 року голова Національної поліції України Сергій Князєв повідомив, що в рамках розслідування кримінального провадження про вбивство Павла Шеремета було допитано 3,5 тис. осіб та виконано 26 експертиз. Того ж дня він представив Президенту України Володимиру Зеленському і міністру внутрішніх справ Арсену Авакову секретну інформацією про результати розслідування щодо вбивства журналіста. Після цього Президент України Володимир Зеленським повідомив, що винних у вбивстві буде знайдено.

Ілюстрація: Скріншот засідання суду

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1956
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду