Суд залишив під домашнім арештом підозрювану в справі про вбивство Шеремета

Суд залишив під домашнім арештом підозрювану в справі про вбивство Шеремета

8 Січня 2020
1810

Суд залишив під домашнім арештом підозрювану в справі про вбивство Шеремета

1810
Апеляційний суд Києва 8 січня залишив під цілодобовим домашнім арештом підозрювану у справі вбивства журналіста Павла Шеремета Яну Дугарь. Тепер вона буде під домашнім арештом у Києві, а не в Дніпропетровській області.
Суд залишив під домашнім арештом підозрювану в справі про вбивство Шеремета
Суд залишив під домашнім арештом підозрювану в справі про вбивство Шеремета

Про це пише «Громадське».

Суд скасував ухвалу суду першої інстанції про цілодобовий домашній арешт підозрюваної за місцем прописки в Новомосковську на Дніпропетровщині. Водночас суд не задовольнив вимогу захисту відпустити Яну Дугарь на поруки, а відправив її під цілодобовий домашній арешт у Києві — вона житиме у квартирі своєї поручительки, колишньої депутатки Оксани Корчинської.

Прокурори виступали проти пом'якшення запобіжного заходу. Під час судового засідання Яна Дугарь заявила, що не залишала свою військову частину на Донеччині в липні 2016 року, як про це заявляє слідство. Водночас вона підтвердила, що залишала без попередження частину в 2019 році.

Суд відмовив захисту в допиті солдатів-свідків, які були пораненими та перебували на лікуванні в частині Дугарь з 17 по 20 липня 2016 року.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Національна поліція затримала і за згодою Генеральної прокуратури України оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. 

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. Роль у вбивстві Шеремета подружжя ветеранів АТО, волонтерів Владислава (на прізвисько Буча) та Інни (на прізвисько Пума) Грищенків на брифінгу чітко не було пояснено (на сайті МВС зазначено, що, за результатами молекулярних експертиз, на вибухівці лишилися сліди ДНК Грищенків). 

13 грудня суд обрав запобіжний захід підозрюваній Яні Дугарь у вигляді цілодобового домашнього арешту. Юлію Кузьменко а Андрія Антоненка заарештували на 2 місяці.

16 грудня 2019 року проєкт «Слідство.Інфо», який отримав від джерел текст експертизи, повідомив, що її результати є суперечливими та неоднозначними. Зокрема, четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які «суперечать один одному». У поліції, своєю чергою, відкинули звинувачення щодо суперечливості результатів експертиз

Того ж дня в Міністерстві внутрішніх справ заступник голови відомства Антон Геращенко провів зустріч off the record із активістами, журналістами та блогерами щодо справи Шеремета. У коментарі «Детектору медіа» Геращенко сказав, що на зустрічі було близько 25 осіб. За його словами, нових доказів (окрім тих, що були оприлюднені під час брифінгу) під час зустрічі оголошено не було. 

У ніч на 3 січня 2020 року були заплановані слідчі експерименти із Юлією Кузьменко та Андрієм Антоненком - підозрюваними у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Проте адвокат Антоненка відмовився від участі підзахисного у слідчому експерименті.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1810
Читайте також
18.12.2019 18:23
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
747
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду