Платформа Enigma.ua запустила резервний домен через блокування сайта судом

Платформа Enigma.ua запустила резервний домен через блокування сайта судом

18 Вересня 2019
4556
18 Вересня 2019
12:45

Платформа Enigma.ua запустила резервний домен через блокування сайта судом

4556
Українська платформа для блогерів Еnigma.ua повідомила про запуск резервного домену в зв’язку із блокуванням судом доступу до сайта.
Платформа Enigma.ua запустила резервний домен через блокування сайта судом
Платформа Enigma.ua запустила резервний домен через блокування сайта судом

Про це повідомила пресслужба Еnigma.ua.

«У зв'язку з тим, що прокурор Козуб Олександр свідомо затягує розгляд нашої апеляції стосовно незакнного блокування сайту Enigma.ua, ми запускаємо резервний домен Enigma.club, на якому сайт буде доступний для тих, у кого він зараз заблокований на рівні провайдерів», – йдеться в повідомленні.

Наступний розгляд апеляції відбудеться 17 жовтня о 11:30 в Київському Апеляційному суді.

Як писав ДМ, Печерський районний суд Києва 23 липня ухвалив рішення про обмеження доступу до платформи для блогерів Еnigma.ua. Керівники платформи стверджують, що причиною блокування начебто стало розміщення матеріалу з назвою «В Україні багато правоохоронців об’єднуються в ОПГ для боротьби з правозахисниками». Крім того, рішенням судді Печерського райсуду Сергія Вовка було обмежено доступ до близько 20 сайтів, при цьому їх власники не були про це попереджені.

Власник і керівник інтернет-видання Ukrpress.info Олексій Платонов 8 серпня подав апеляційну скаргу на рішення суду про блокування 19 інформаційних сайтів, яким був обмежений доступ і до його медіа.

Юристи «Лабораторії цифрової безпеки» вважають, що ухвала суду, яка зобов'язує провайдерів блокувати 19 інформаційних сайтів: blogs.korrespondent.net, enigma.ua та informator.news, go338.top, trident-ua.info, seychas.press, netadvocate.org, compromat.ws, compromat.ws, sled-net-ua, ua-24.com, moscow-post.press, novindoosh.com, stalker-world.net, rospres.press, ustav.press, ukrpress.info та stalker-world.net суперечить як чинному законодавству України, так і міжнародним стандартам у сфері захисту свободи вираження поглядів.
6 серпня Апеляційний суд Києва переніс на 20 серпня на 15:00 розгляд апеляційної скарги щодо рішення про блокування 19 інформаційних сайтів. У суді пояснили, що досі не отримали справу.

Нагадаємо, у травні 2017 році із запровадженням санкцій РНБО та Президент зобов’язали інтернет-провайдерів блокувати доступ до російських соціальних мереж «Вконтакте» і «Одноклассники», інтернет-порталу «Яндекс» і його сервісів, а також поштового сервісу Mail.ru, ресурсів виробників програмного забезпечення «Лабораторія Касперського», «Доктор Веб», 1С та інших.

У травні 2018 року санкційні списки РНБО та Президента було розширено. За підрахунками «Детектора медіа», під новими санкціями у списках юридичних і фізичних осіб опинилися 198 сайтів і веб-ресурсів із Росії та з окупованих територій України, а також три українські інтернет-ресурси. Зокрема, від інтернет-провайдерів вимагається блокувати 43 веб-сайти російських медійних компаній — телеканалів, деяких радіостанцій, медіахолдингів, інформаційного агентства «Россия сегодня» («РИА Новости»), 40 веб-ресурсів і сервісів, пов’язаних із російською платіжною системою Webmoney та системою управління бізнесом Capitaller, та 115 веб-ресурсів із окупованих Криму та ОРДЛО. Також під вимогу блокування потрапили три українські інтернет-ресурси: «РИА Новости Украина» (rian.com.ua), «Экономические известия» (eizvestia.com) і «Український бізнес-портал» (ubp.com.ua).

Фото: Еnigma.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4556
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду