10:25
Неділя, 15 Вересня 2019

Комітет захисту журналістів закликає владу Таджикистану відновити роботу сайту агентства Asia Plus

Медіагрупа Asia Plus повідомила через свій додатковий сайт, що з 19 серпня основний її сайт не працює, також не працють електроні адреси агентства.
Комітет захисту журналістів закликає владу Таджикистану відновити роботу сайту агентства Asia Plus
Комітет захисту журналістів закликає владу Таджикистану відновити роботу сайту агентства Asia Plus

Про це повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ) з посиланням на службу «Радіо Свобода» у Таджикистані - «Радіо Озоді».

Зазначається, що раніше сайт Asia Plus вже зазнавав блокувань, хоча доступ до ньго зберігався за кордоном та через VPN.

У звітах Asia Plus і «Радіо Озоді» повідомляється, що записи доменних імен для двох веб-сайтів, news.tj та asiaplus.tj, були свідомо неправильно налаштовані для порушення доступу. Хоча це може бути результатом помилки або кібератаки, національний реєстр доменів ще не розслідує скарги від Asia Plus та приватного постачальника послуг, що керує доменами, повідомляє «Радіо Озоді». Доменом .tj керує Центр інформаційних технологій при адміністрації президента, згідно з веб-сайтом реєстру.

У Комітеті захисту журналістів висловии занепокоєння тим, що робота сайту інформаційного агентства ймовірно блокується цілеспрямовано, а спроби відновлення його роботи наразі невдалі.

«Влада Таджикистану повинна розслідувати проблему та допомогти забезпечити доступність веб-сайту, щоб громадськість могла отримати неохідні новини та інформацію», - закликали у CPJ.

Комітет захисту журналістів не отримав відповіді на електронний запит до Центру інформаційних технологій. Урядова служба зв'язку відмовилась визанавати відповідальність за інцидент, повідомляє «Радіо Озоді».

Asia Plus вважають одним із найбільших незалежних інформаційних агентств Таджикистану. Воно висвітлює політичні, соціальні та економічні питання. У листопаді 2018 року Eurasianet повідомив, що Asia Plus приєдналася до зростаючого списку блокованих новинних ресурсів Таджикистану після того, як опублікувала статтю про звільнення від сплати податків для будівельних компаній, пов'язаних з президентом та його родиною.

Агентство продовжує публікувати через сайт-дзеркало, сторінку Facebook та канал Telegram.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
353
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду