Влада Таджикистану відкликала акредитації в низки журналістів «Радіо Свобода»

Влада Таджикистану відкликала акредитації в низки журналістів «Радіо Свобода»

23 Січня 2020
1246

Влада Таджикистану відкликала акредитації в низки журналістів «Радіо Свобода»

1246
Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай звернувся до міністра закордонних справ Таджикистану Сіроджиддіна Мухриддіна через перешкоджання працівникам таджицької служби «Радіо Свобода» (відомої як «Радіо Озоді»).
Влада Таджикистану відкликала акредитації в низки журналістів «Радіо Свобода»
Влада Таджикистану відкликала акредитації в низки журналістів «Радіо Свобода»

Міністерство закордонних справ Таджикистану відкликало акредитації 18 журналістів та працівників «Радіо Свобода» або їхній термін дії завершився 1 листопада. Згідно із законами країни, журналістам закордонних ЗМІ заборонено працювати без акредитації. Про це повідомляє українська служба «Радіо Свобода».

Джеймі Флай у листі до глави МЗС Таджикистану повідомив, що «Радіо Свобода» може розглянути альтернативні варіанти своїх дій після рішення відомства надати шістьом працівникам «Радіо Озоді» акредитації лише на шість місяців. Водночас семеро журналістів видання залишаються без акредитацій, ще семеро – отримали часткові акредитації в жовтні.  

«Ці часткові акредитації разом із переслідуванням колег з "Озоді" не демонструють щирість вашого уряду, щоб дозволити "Радіо Озоді" функціонувати безперешкодно», – зазначив пан Флай.

Крім того, члени Конгресу США теж відреагували на рішення уряду Таджикистану та надіслали президенту країни Емомалі Рахмону листи з критикою через обмеження роботи «Радіо Озоді» й попередили, що це може вплинути на американсько-таджицькі відносини.

Нагадаємо, ФСБ заборонило журналісту «Крим.Реалії» Тарасу Ібрагімову в'їзд до анексованого Криму до 2054 року, на 34 роки. Пізніше журналіст повідомив, що причиною заборони став адміністративний протокол і штраф нібито за незаконну трудову діяльність, який склали працівники російської міграційної служби. Українські правозахисники вимагають від Росії припинити тиск на журналістів, блогерів та активістів в окупованому Криму, а також дозволити їм вільно виконувати свою роботу журналістам.

На фото Джеймі Флай

Фото: Радіо Свобода

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1246
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду