У Великій Британії засновника WikiLeaks засудили до майже року позбавлення волі
У Великій Британії засновника WikiLeaks засудили до майже року позбавлення волі
Про це повідомляє АFP.
Зазначається, що сім років тому він сховався в лондонському посольстві Еквадору, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, та не з'явився в суд у належний час.
Адвокат засновника WikiLeaks Марк Саммерс під час судового засідання зазначив, що в його клієнта були побоювання через можливу екстрадицію в США, саме тому він попросив притулку в посольстві Еквадору. Захисник також передав судді лист з вибаченнями від Ассанжа. Крім того, Саммерс попросив суддю врахувати той факт, що його підзахисний сім років провів у закритому приміщенні, не пристосованому для життя.
Суддя Дебора Тейлор, своєю чергою, сказала, що «важко уявити більш серйозний приклад» порушення застави та звинуватила Джуліана Ассанжа в експлуатації «привілейованого положення».
Згідно з повідомленням, найбільше занепокоєння в адвокатів викликає прохання США про екстрадицію. У четвер, 2 травня, заплановане початкове слухання, на якому суд розглядатиме питання про екстрадицію в США засновника WikiLeaks.
Як повідомляв Детектор медіа, 11 квітня у Великій Британії поліція затримала засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа, який з 2012 року жив на території посольства Еквадору в Лондоні.
У поліції Лондона повідомили, що Джуліана Ассанжа затримали за ордером, виданим Вестмінстерським магістратним судом 29 червня 2012 року за відмову з'явитися до суду. Його взяли під варту в центральному поліцейському відділенні Лондона, де він залишиться до того, як постане перед судом. Згодом стало відомо, що засновника WikiLeaks можуть екстрадувати до США. Згідно з повідомленням поліції, Джуліана Ассанжа ще раз затримали за запитом США відповідно до закону про екстрадицію.
Як відомо, у 2012 році він попросив притулку в посольстві після того, як британський суд постановив екстрадувати його в Швецію через звинувачення у зґвалтуванні. З того часу справа була закрита, але тепер Ассанж побоюється екстрадиції до США, оскільки сайт WikiLeaks опублікував американські дипломатичні та військові засекречені документи.
У грудні минулого року Еквадор надав громадянство Ассанжу й спробував призначити його членом дипломатичної місії країни в Англії та Росії, що могло б стати захистом для нього та дало б змогу залишити посольство. Однак Британія відхилила запит про призначення Ассанжа до дипмісії.
Фото: АFP