Трамп не пропонував Ассанжу помилування в обмін на свідчення щодо РФ – Білий дім

Трамп не пропонував Ассанжу помилування в обмін на свідчення щодо РФ – Білий дім

20 Лютого 2020
1553

Трамп не пропонував Ассанжу помилування в обмін на свідчення щодо РФ – Білий дім

1553
Президент США Дональд Трамп не обіцяв помилувати засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа в обмін на його свідчення, що РФ не причетна до зламу серверів Демократичної партії.
Трамп не пропонував Ассанжу помилування в обмін на свідчення щодо РФ – Білий дім
Трамп не пропонував Ассанжу помилування в обмін на свідчення щодо РФ – Білий дім

Про це повідомила речниця президента США Стефані Грішем, передає The Week.

Як пише Daily Beast, раніше про таку пропозицію повідомив адвокат засновника Wikileaks Едвард Фіцджеральд. За його словами, колишній конгресмен Каліфорнії Дана Рохрабахер відвідував Джуліана Ассанжа «за вказівкою президента» і казав, що «пропонує помилування чи інший вихід, якщо пан Ассанж... скаже, що Росія не причетна до витоку даних Демократичної партії».

Речниця президента США, своєю чергою, заявила, що Дональд Трамп «ніколи не говорив» з паном Рохрабахером «на цю тему». Вона назвала слова адвоката «повною вигадкою та цілковитою брехнею».

Зазначається, що ще в 2017 році журнал The Wall Street Journal повідомляв, що Дана Рохрабахер намагався укласти подібну угоду з Білим домом. Згідно з угодою, засновник Wikileaks мав отримати помилування або «щось подібне», якщо представить докази на підтвердження того, що Росія не причетна до зламу серверів Демократичної партії.

Натомість представник адміністрації Дональда Трампа повідомив, що президент США не знав подробиці запропонованої угоди. Пізніше пан Рохрабахер заявив, що тодішній керівник апарату Білого дому Джон Келлі не дозволив йому говорити про це з Дональдом Трампом.  

Нагадаємо, 11 квітня 2019 року у Великій Британії поліція затримала засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа, який з 2012 року жив на території посольства Еквадору в Лондоні.

У поліції Лондона повідомили, що Ассанжа затримали за ордером, виданим Вестмінстерським магістратним судом 29 червня 2012 року за відмову з'явитися до суду. Згодом поліція за запитом США відповідно до закону про екстрадицію ще раз затримала Джуліана Ассанжа.

1 травня Ассанжа ув'язнили на 50 тижнів у Великій Британії, за те, що він переховувався від арешту в посольстві Еквадору у Лондоні. 

Згодом влада Еквадору погодилася передати США всі документи і техніку засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, яка була вилучена під час обшуку в його кімнаті в посольстві країни в Лондоні. Хоча ще в грудні 2018 року Еквадор надав громадянство Ассанжу й спробував призначити його членом дипломатичної місії країни в Англії та Росії, що могло б стати захистом для нього та дало б змогу залишити посольство. Однак тоді Британія відхилила запит про призначення Ассанжа до дипмісії.

США 23 травня 2019 року висунули нові обвинувачення проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, звинувативши його у порушенні закону про шпигунство через публікацію секретних документів.

11 червня стало відомо, що Міністерство юстиції США направило Великій Британії офіційний запит про екстрадицію засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Наступного дня стало відомо, що Міністр закордонних справ Великої Британії та кандидат у прем'єр-міністри Джеремі Хант повідомив, що не блокуватиме екстрадицію до США засновника Wikileaks. 

13 червня міністр внутрішніх справ Великої Британії Саджид Джавід повідомив про рішення екстрадувати до США засновника WikiLeaks. У Великій Британії Вестмінстерський магістратський суд призначив повне слухання у справі екстрадиції засновника Wikileaks до США на 25 лютого 2020 року. Міністр Великої Британії з питань Америки і Європи Алан Дункан 15 липня повідомив, що засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа не екстрадують у країну, де є смертна кара.

Крім того, 13 травня 2019 року в Швеції прокуратура поновила розслідування в кримінальному провадженні проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого звинувачують у зґвалтуванні. 20 травня в Швеції прокуратура запросила ордер на арешт засновника WikiLeaks. Однак у Швеції суд 3 червня відхилив клопотання про арешт засновника WikiLeaks. Швеція 19 листопада припинила розслідування в кримінальному провадженні проти засновника WikiLeaks.

Фото: Reuters

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1553
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду